Saksa Ratsakoolis toimus Liivimaa suvise takistussõidu karikasarja II etapp

Saksa Ratsakool ja Liivimaa Ratsaklubi otsustasid võidupüha tähistada see aasta oma karikasarja II etapiga. Kohale oli tulnud igati esinduslik arv võistlejaid, kes trotsides tormi, vihma ja tuult otsustasid oma võimed proovile panna.

Seekord, toimusid kõik võistlusalad puhtusele ja kiirusele. Esimese võistlusala, mis oli takistussõit kõrgustel 60- 80 cm, võitis kiire ja puhta sõiduga Saksa Ratsakooli esindaja Maria Kivastik (Liivimaa RSK), kes startis hobusel Hera S. Teiseks sõitis ennast samuti vigadeta, kuid pisut aeglasema sõiduga Kristiin Vähi hobusel Muumitroll. Kolmanda auväärse koha saavutas Merili Käämbre (Liivimaa RSK) hobusel Olivia S.

Teine võistlusala kõrgusel 90-100 cm kuulus juba ERL-i kalenderplaani. Võidu viis Lätimaale Lita Cipruse hobusel Chikas Way. Teiseks sõitis ennast nende võitluste üks edukaim sportlane Eleri Kiveste hobusel Costner ning kolmanda koha saavutas vanameister Peeter Viiard oma uhkel täkul Close Harmony.

Võistluspäeva kolmandas ja neljandas sõidus demonstreerisid Ruila meistrivõistlusteks valmistuvad juuniorid ja noorsportlased oma head vormi. Kolmanda parkuuri, kõrgustel kuni 110 cm võitis esinduslikus konkurentsis ning kiire ja puhta sõiduga Helene Rägö (Liivimaa RSK) hobusel Verso de Lee. Teise koha saavutas taaskord Eleri Kiveste, kuid seekord hobusel Copherfild, ning kolmandaks platseerus samuti Liivimaa RSK juuniorsportlane Kelly Uuk hobusel Leedi.

Päeva neljanda parkuuri parimaks, kõrgusel 120 cm sõitis end taas Eleri Kiveste oma hobusel Copherfild. Teiseks platseerus tõenäoliselt võistluse raames enim starte teinud Melissa-Marion Amiel hobusel One Man Show ning kolmanda ja neljanda koha saavutasid Tartumaa RSK juuniorsportlased Catlyn Resto hobusel London ja Kristi Luha hobusel Vacantos.

Karikasarja arvestuses säilitas kõrgusel 100 cm liidrikoha Stella-Ingrid Liinamäe (30 punkti), teisel kohal on Lita Cipruse (20 punkti) ning kolmandal Eleri Kiveste (17 punkti). Karikasarja arvestuses kõrgusel 110 cm juhib Melissa Marion Amiel (25 punkti), kellele järgnevad Norman Nõmmoja (24 punkti) ja Helene Rägö (20 punkti). Kõrgusel kuni 120 cm juhib Siret Saks (26 punkti), kellele järgnevad Melissa-Marion Amiel (20 punkti) ja Eleri Kiveste (18 punkti).

Saksa Ratsakooli toimekas meeskond teavitab siinkohal kõiki soovijaid, et järgmine võistlus, küll treeningvõistluse vormis, toimub Saksa Ratsakoolis 02.07.2012. a. Treeningvõistluse eesmärgiks on pakkuda kõikidele Ruila EMV-l osalevatele harrastajatele, juunioridele ja noortele võimalust ennast vahetult enne suurvõistlusi proovile panna. Korraldajad on võtnud nõuks pakkuda konkurentsivõimelisi parkuure ettevalmistuseks tiitlivõistlusteks kõrgustel 60 – 130 cm. Juhend on kättesaadav Saksa Ratsakooli kodulehelt www.saksahobused.ee.