Saksa Ratsakoolis toimus Marco Hildebrandti topeltkorde-koolitus

Möödunud nädalavahetusel, toimus Saksa Ratsakoolis Tartumaal üle Euroopa tuntud topeltkorde-spetsialisti Marco Hildebrandti koolitus.

Esmalt tutvustas 28 aastat tipptasemel treenerina töötanud Marco topeltkorde olemust ja mitmekülgseid võimalusi. Tema sõnul aitab töö topeltkordel arendada hobuste reaktsiooni, tasakaalu, motivatsiooni, töö tahet ning konditsiooni. Topeltkorde pakub ka palju võimalusi parandada erinevaid vigu, mis esineb hobustel väga mitmetel põhjustel.

Pärast teooria selgitamist asus topeltkorde-spetsialist praktilise töö juurde, tegeledes iga hobusega maksimaalselt tund aega, selgitades samal ajal täpselt, mida ta teeb ja mis on selle tegevuse eesmärk, tuues välja hobuste tugevad ja nõrgemad küljed. Pooled hobused olid topeltkordel esimest korda, aga vaatamata sellele hakkasid nad kõik kogenud käe all koostööd tegema. Marco selgitas ka palju hobuse anatoomiat ja sellest tulenevalt, millised peaksid välja nägema erinevad allüürid ja kuidas neid on võimalik arendada treenides erinevaid hobuse lihaseid. Juttu tuli ka treeningkavadest erinevate ratsaspordialade puhul.

Teisel päeval tutvuti topeltkorde täpsemate detailidega ja osalejad said Marco juhendamisel ka ise oma hobuseid treenida. Nii mõnigi hobuseomanik oli väga üllatunud nähes oma hobuse arengut, mis oli toimunud praktiliselt ühe tunni jooksul. Kahe hobuse puhul oli oskusliku treeningu tulemusel areng nii suur, et Hildebrandt nägi nendes suurt potensiaali ratsaspordis. Seda nägid ka kõik koolitusel osalejad oma silmaga.

Topeltkordel treenivad hobuseid väga paljud kõrgema taseme ratsasportlased rakendispordis, koolisõidus ja takistussõidus. Väga sageli kasutatakse topeltkorde treeninguid ettevalmistava tööna noorhobuste ülevaatusteks ja saduldamiseks. Hildebrandti sõnul olid kõik meil nähtud hobused väga hea õppimisvõimega, kuid vajasid suuremat keskendumist tööle, mida on topeltkordel väga hea arendada.

Kuna koolitus lõppes väga positiivse tulemusega kõikide osalejate jaoks, on plaanis seda korrata. Korraldajad ja osalejad tänavad Marco Hildebrandti proffessionaalse info eest ning ERLi peasekretär Siim Nõmmojat, kes samuti austas üritust oma kohalviibimisega.

Evelyn Piiritalu / Saksa RK