Saksa Ratsakoolis toimusid 15. Eestimaa Suvemängud ja Tartu Linna Meistrivõistlused

15. Eestimaa Suvemängude parimad. Foto: Laura Pedjak

Takistussõitjad olid võistlustules 13.-14. juulil Saksa Ratsakoolis, kus toimusid 15. Eestimaa Suvemängud ja selgusid Tartu Linna Meistrid. Võistluse jooksul viidi läbi kaheksa parkuuri kõrgustel 75-125 cm. Kahe päeva kokkuvõttes selgusid suvemängude võitjad neljas erinevas arvestuses. Pühapäevaste parkuuride raames jagati medaleid Tartu Linna meistritele samuti neljas arvestuses.

Võistlustele andis avapaugu 75 cm puhtus-kiirus parkuur. Parkuuri raames peeti suvemängude arvestust lastele ja poniratsanikele. Sõidus osales kakskümmend viis paari, kusjuures koguni seitseteist lõpetas eksimusteta. Esikolmiku moodustasid selles sõidus lapsed. Esikoha sai Triinu Riisberg (Liivimaa RK) hobusega Weenus S, teised olid Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja Rokit. Kolmanda tulemuse said kirja Maarja Somelar (Tartu Kalevi RK) ja Eiffel.

Teise võistlusalana toimus 90 cm puhtus-kiirus parkuur. Sõidu raames peeti suvemängude arvestust harrastajate klassis. Sõidus osales kolmkümmend kuus paari. Tihedas konkurentsis noppisid võidu Triin Visnapuu (Liivimaa RK) ja Karlina, teise koha said ka eelmises sõidus teisel kohal olnud Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja Rokit. Samuti teenisid selles sõidus kolmanda koha ka eelmise parkuuri kolmanda koha omanikud Maarja Somelar (Tartu Kalevi RK) ja Eiffel.

105 cm puhtus-kiirus sõidus peeti suvemängude arvestust juunioridele ja U25 ratsanikele. Kiire ajaga noppis võidu Priit Perna (Tartu Kalevi RK) hobusega Hermela, teised olid Kerli Lõbus (Viljandimaa RSK) ja Viiking. Kolmandad olid Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Encinasola.

Laupäevane võistluspäev lõpetati 120 cm parkuuriga, mille raames koguti avatud arvestuses suvemängude punkte. Sõidus osales 13 paari, vigadeta sooritusi oli kolm. Parimana lõpetasid Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samurai’s Miracle. Teise tulemuse said kirja eelmise sõidu kolmanda koha omanikud Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Encinasola. Kolmandale kohale platseerusid Kertu Kütt (Tartumaa RSK) ja Clarisa.

Pühapäevast võustluspäeva alustati 80 cm parkuuriga, kus olid parimad Tiia Tallo (Liivimaa RK) ja Osman S. Teise positsiooni hõivasid Triinu Riisberg (Liivimaa RK) ja Weenus S. Kolmanda koha teenisid Karola Sein (Liivimaa RK) ja Sofa. Sõidu raames selgusid ka Tartu Linna Meistrid laste arvestuses. Esikoha noppisid Triinu Riisberg (Liivimaa RK) ja Weenus S, hõbemedali teenisid arola Sein (Liivimaa RK) ja Sofa. Pronksmedali omanikeks said Carmen Triisa (Viljandimaa RSK) ja Magic Flo J.

Eestimaa Suvemängude laste ja poniratsanike arvestuses viisid võidu koju värsked Tartu Linna Meistrid laste arvestuses – Triinu Riisberg (Liivimaa RK) ja Weenus S, paari tulemuseks jäi 0 puntki. Teise koha said nelja punktiga Maarja Somelar (Tartu Kalevi RK) ja Eiffel. Pronksi teenisid 5 punktiga Karola Sein (Liivimaa RK) ja Sofa.

Suvemängude laste – ja poniratsanike arvestuse parimad. Foto: Laura Pedjak

Võistluspäev jätkus 95 cm kahefaasilise parkuuriga, kus parima tulemusega lõpetasid Triin Visnapuu (Liivimaa RK) ja Karlina. Sama paar võitis ka laupäevase 90 cm sõidu. Teise koha said Priit Perna (Tartu Kalevi RK) ja Hermela. Kolmandad olid Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene. Sõidu arvestuses selgusid ka Tartu Linna MV harrastajate parimad. Võitsid Priit Perna (Tartu Kalevi RK) ja Hermela, hõbeda teenisid Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene ning pronksi Tiia Tallo (Liivimaa RSK) ja Osman S.

Suvemängude koondarvestuses harrastajate klassis teenisid kulla Kadri Remmelgas (Tallinna RSK) ja Caramia tulemusega 3 puntki. Hõbemedalile tulid 5 punktiga Annika Ojaste (Audruranna RSK) ja Obora’s Gracia. Pronksi said 6 punktiga Kerli Mooses (Liivimaa RK) ja Omelissa S.

Kahefaasilises 110 cm parkuuris võitsid Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samura’is Miracle. Sama paar krooniti ka Tartu Linna MV juunioride/U25 arvestuse meistriteks. MV arvestuses teisel kohal lõpetasid Andres Zirk (Tartumaa RSK) ja Diamant’s Girl Z ning pronksi teenisid Kirke Kütt (Tartumaa RSK) ja Putter Atacama.

Juunioride ja U25 vanuseklassi kuldmedali viisid koju Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Encinasola. Hõbemedalil lõpetasid Kirke Kütt (Tartumaa RSK) ja Putter Atacama. Poodiumi kolmandale kohale sõitsid end Kerli Lõbus (Viljandimaa RSK) ja Viiking.

Võistlustele pani punkti 125 cm parkuur, kus osales 11 paari. Sarnaselt eemisele sõidule olid võidukad jällegi Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samura’is Miracle. Samuti puhta sooritusega lõpetasid teise koha saanud Stella-Ingrid Liinamäe (Tartu Kalevi RK) ja Calimero Von Cimely. Maret Hallik (Tartumaa RSK) ja Jalatus II Z lõpetasid kolmandal kohal. Mainitud kolm paari teenisid ka vastavad medalid Tartu Linna MV seenioride arvestuses.

Eestimaa Suvemängude avatud arvestuses jäid esimesed kaks kohta samaks nagu viimases parkuuris. Koondarvestuses võitsid Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samura’is Miracle, teised olid Stella-Ingrid Liinamäe (Tartu Kalevi RK) ja Calimero Von Cimely ning kolmanda kohaga lõpetasid juunioride/U25 arvestuse võitjad Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Encinasola.

15. Eestimaa Suvemängude võistkondlikus arvestuses oli parim Jõgevamaa tiim koosseisus – Karola Sein ja Sofa, kes startisid laste arvestuses. Krista Pluutus ja Ruuben, kes olid stardis harrastajate arvestuses. Berit Truuts ja Adria hüppasid juunioride/U25 arvestuses ning Anette Leppik ja Samurai’s Miracle osalesid avatud arvestuses.

15. Eestimaa Suvemängude meeskondliku arvestuse võitjad. Foto: Laura Pedjak

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/1687?locale=et&year=2019