Saksa Ratsutamiskompleksis selgusid Tartu Linna Meistrid takistussõidus, Andres Zirkile kaks kuldmedalit

U25 meistritiitli võitjad Andres Zirk ja Jackson V/H Dauwhof. Foto: Gerly Kangur

Laupäeval, 28. juulil toimus kõrvetavas kuumuses Saksa Ratsutamiskompleksis takistussõiduvõistlus, mille raames selgusid ka Tartu Linna meistrid mitmes arvestuses – lapsed, juuniorid, U25 ja seeniorid. Tartu Linna seenioride ja U25 meistritiitli võitis Tartumaa Ratsaspordiklubi liige Andres Zirk vastavalt hobustega Stannus ja Jackson V/H Dauwhof.

Võistluspäeva alustas parkuur kõrgusel 90 cm, kus võisteldi kahes arvestuses. Avatud klassi arvestuses oli parim Triin Visnapuu (Liivimaa RK) hobusega Karlina. Harrastajate arvestuses sai esikoha sõidu vigadeta lõpetanud Elina Mark (ESHKS) hobusega Al Capone, teise koha teenis samuti puhta sõiduga Kerli Mooses (Liivimaa RK) hobusega Oliver S, kolmandad olid rajal 4 kp teeninud Anett Lutsar (Liivimaa RK) ja Oskar S.

90 cm avatud klassi esikolmik. Foto: Gerly Kangur

Kahefaasilises 100 cm parkuuris oli end proovile panemas 19 paari. Sõidu raames jagati välja ka lasteklassi meistritiitel, millele oli kolm pretendenti. Parkuuri ja ühtlasi ka lasteklassi kuldmedali võitis puhta sooritusega Heleene Pruunsild (ESHKS) hobusega Obsidian. Sõidu teine koht kuulus Triin Visnapuule (Liivimaa RK) ja Karlina’le. Kolmandale kohale platseerus Tiia Tallo (Liivimaa RK) hobusega Osman S. Lasteklassi hõbemedali teenisid välja Helena Järve (SA Tallinna RK) ja Calledius, kes said parkuuri esimeses faasis 8kp, pronksmedal läks Lisette Rohelpuule (Liivimaa RK) ja Wolfgang S’ile, kes lõpetasid samuti raja esimese faasi 8kp’ga.

Tartu Linna lasteklassi meistrid. Foto: Gerly Kangur

Tartu Linna Meistritiitel juunioride vanuseklassis jagati 110 cm parkuuri raames. Parkuuris osales 13 paari, kellest kaheksa osales juunioride vanuseklassis. Parkuuri lõpetas vigadeta kolm paari, võidu võttis Stefani Sabrodin (Tartu Kalevi RK) hobusega Picanto M. Teise koha ja juunioride meistritiitli võitsid Carolina Adriana Lillevälja (Tartumaa RSK) ja Power Boy, kolmas koht ja hõbemedal kuulusid Tuuli Neerotile (Pärna RSK) ja Legend Of San Francisco’le. Pronksmedalile võitlesid end lasteklassis kulla võitnud Heleene Pruunsild (ESHKS) ja Obsidian, kes said raja teises faasis 4kp.

Carolina Adriana Lillevälja ja Power Boy. Foto: Gerly Kangur
110 avatud klassi võitjad Stefani Sabrodin ja Picanto M. Foto: Gerly Kangur

Kahefaasilises 120 cm parkuuris oli end proovile panemas 7 paari, kellest kuus olid püüdmas ka U25 vanuseklassi meistritiitlit. Sarnaselt eelmise sõiduga lõpetas raja vigadeta kolm paari, kelle vahel jaotati ka medalid. Sõidu ja kuldmedali võitsid Andres Zirk (Tartumaa RSK) ja Jackson V/H Dauwhof. Teise koha ja hõbemedali sai seenioride arvestuses pronksmedalil olnud Helina Kalev (Liivimaa RK) ja Putter Attacama. Kolmanda koha ja pronksmedali teenisid Mirell Luts (Tartu Kalevi RK) ja E.

Andres Zirk ja Jackson V/H Dauwhof. Foto: Gerly Kangur

Põhisõiduks oli vahetute ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130 cm. Sõidus osales viis paari – Andres Zirk hobustega Stannus ja Jackson V/H Dauwhof, Gea Kiudorf ja Lanetta, Tuuli Neerot ja Legend Of San Francisco ning Helina Kalev ja Putter Attacama. Parkuuri esimese ja kolmanda koha sai Andres Zirk (Tartumaa RSK), vastavalt hobustega Stannus ja Jackson V/H Dauwhof. Stannusega osales Zirk ka seenioride meistrivõistluste arvestuses, kus ainsana pääseti ümberhüpetele ja puhta sõiduga teeniti välja kuldmedal. Teise koha nii sõidu, kui ka meistrivõistluste arvestuses said Gea Kiudorf (Pärna RSK) ja Lanetta. Pronks kuulus Helina Kalevile (Liivimaa RK) ja Putter Attacama’le. Tuuli Neerot (Pärna RSK) ja Legend Of San Francisco lõpetasid raja 8kp’ga.

Tartu Linna seenioride medalikolmik. Foto: Gerly Kangur

Kõik tulemused on leitavad siin: https://ratsanet.ee/system/files/6354/TS_LMRK_28.07.18.pdf?1532855799