Saksamaa kaotas kolmevõistluse EM võistkondliku hõbemedali – doping

Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit FEI avaldas eile ametliku teate, et Saksamaa koondiselt võetakse ära tänavusel kolmevõistluse Euroopa meistrivõistlustel teenitud võistkondlik hõbemedal ja seda seoses võistkonna liikme Julia Krajewski hobuse Samourai du Thot positiivsele dopingutestile.
 
 

Strzegomis võetud dopinguproovidest osutus Saksamaa koondise liikme Julia Krajewski hobuse Samourai du Thot test positiivseks ainele Firocoxib. Positiivse tulemuse andsid nii A kui B proov. Sportlane nõustus tulemustega ning otsust FEI Tribunali edasi ei kaevanud. Sellest tulenevalt fikseeriti tema tulemuseks EM-il diskvalifitseerimine ning sportlasele määrati rahatrahv.

 

Julia Krajewski diskvalifitseerimine tähendas aga seda, et Saksamaa koondis langes teiselt kohalt kümnendaks (diskvalifitseerimine või välja langemine anab võistkonnavõistluses 1000 karistuspunkti). Saksamaa olukorra tegi halvaks asjaolu, et koolisõidu võitnud Bettina Hoy oli krossil välja langenud ning ka tema tulemuseks oli 1000 karistuspunkti.

 

Medalite ümber mängimisega tõusis hõbedale Rootsi ja pronksile Itaalia. Kulla võitis teatavasti Suurbritannia.


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23