Saksamaa kindlustas krossiga edu EM-il, tiitlikaitsja Jung tõusis uueks liidriks

Eile peeti Šotimaal Blair Castle`s vihmasajus Euroopa Meistrivõistluste kross, millega Saksamaa koondis suurendas oma edu Suurbritannia ees üheksale takistusele, individiuaalse liidripositsiooni võttis kaasmaalanna Sandra Auffarthi ees sisse tiitlikaitsja Michael Jung.

Pärast puhtalt läbitud krossi, mis tõstis Michael Jungi liidriks, oli tal oma uue superhobuse ja tema soorituse kohta vaid üks sõna – perfektne: "Ma teadsin, et fischerTakinou on kiire ja takistustel hästi käsitletav, kuid et ta jookseb nagu stiiplihobune, oli mulle üllatuseks. See oli hea tunne." Senine liider Sandra Auffarth langes hobusega Opgun Louvo sarnaselt mulluse MM-ga pärast krossi teiseks. Nende tulemuseks oli 11.2 miinust ületatud normiaja eest. Ingrid Klimke ja Horseware Hale Bob tõusid 8.8 miinusega aja eest kuuendaks, neljas sakslane Dirk Schrade hobusega Hop and Skip jätkab kaheksandana. Selline edu on sakslased tõstnud kindlaks liidriks ja tiitlipretendendiks, kui teisena jätkva Suurbritannia ees on nende edu takistussõidus üheksa maha-ajamist. Kolmas on enne viimast ala Prantsusmaa.

Britid saavad end sel korral süüdistada halvas koondise koostamises, sest esikümnes on neid tervelt viis, kuid vaid kaks nendest kuuluvad koondisesse (Kitty King viies, Pippa Funell kümnes). Brittide liider William Fox-Pitt eile hoopiski katkestas ootamatult. Tema hobune Bay My Hero pelgas märga pinnast ja esmakordselt võistluskarjääris tõrkus, seda takistusel 17. Kuna Fox-Pitt`i positsioon ei olnud kiita ka pärast koolisõitu, otsustas suurmeister katkestada. Koolisõidu järel teist kohta hoidnud Britannia kolmevõistleja Holly Woodhead tõrkus hobusega DHI Lupison juba neljandal takistusel ning sinna jäid ka mõtted medalist.

Individiuaalvõistluses on Jungi edu järgnevate ees arvestatav. Liidri tulemuseks on 33.5, teisena Auffarthil 42.6. Seega on Jungil edu kaks takistust. Kohad teisest kuuendani on aga ühe maha-ajamise sees. Kui Auffarthi tulemus 42.6, siis kuuendal Klimkel 46.6. Vahele jäävad veel kolmandana britt Izzy Taylor 44.0, prantslane Thibaut Valette 45.2 ja britt Kitty King 45.3.

Täna on Blair Castle`s viimase alana kavas takistussõit, millest samuti teeb otseülekande FEI TV. Tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1079/1079zeitplanDEU.htm?style=longines