Saksamaa kinnitas herpese kahtlust, Rahulas olukord stabliseerumas

Eile hilisõhtul saabusid Saksamaalt esimesed analüüside vastused, milles kinnitati, et Rahula tallis on tegu herpesviirusega. Raskesti halvatutud hobune näitab täna paranemise märke ning olukord on üldiselt stabiliseerumas.

"Osadel hobustel hakkavad palavikud alla minema ning talli kõige haigem hobune on ka nüüdseks juba paremas seisus," lausus veterinaararst Triin Tohver.

Tohver lisas, et siiski on vähemalt nädal aega veel kriitiline faas ning kehtivad samad reeglid mis enne – mitte tallide vahel hobuseid transportida, soovitavalt kraadida oma hobust 1-2 korda päevas ning kõik inimesed, kes satuvad Rahula talli, peaks teistesse tallidesse minemisega ootama vähemalt 24 tundi ning vahetama riideid.

"Kui keegi avastab hobusel palaviku või muud haigusilmingud, tuleks haiglane hobune võimalusel panna talli otsa või teistest võimalikult eraldi," sõnas Tohver.

Eesti Ratsaspordi Liidu sõnul esialgu ühtegi võistlust ära ei jääta, kuid nädala jooksul võiks olukorda siiski suhtuda väga ettevaatlikult. Tänaseks ei ole teada ühtegi teist talli, kus oleks sarnaste sümptomitega hobuseid, kuid kuna haigusel on peiteaeg kuni 10 päeva, võib olukord siiski veel muutuda.

TÄIENDATUD kell 11: 06 – mitmed võistluste korraldajad on siiski teatanud võistluste võimalikust ära jäämisest ning hakkame selle kohta õige pea avaldama täpsemat infot.