Saksamaa koolisõidukoondise uueks peatreeneriks sai Monica Theodorescu

Monica Theodorescust (49) saab esimene naisterahvas, kes kunagi Saksamaa koolisõidukoondise peatreeneri ametikohal olnud. Mitmekordne Olümpiamängude võistkondliku kuldmedali omanik ning koolisõidulegend Georges Theodorescu tütar peab uue ameti tõttu loobuma enda edasisest karjäärist rahvusvahelisel tasemel.

"See on mu elu raskeim otsus ja suur vastutus, kuid ootan seda põnevusega. Kahjuks ei saa korraga pidada peatreeneri ametit ning samaaegselt rahvusvahelisel tasemel võistelda," kommenteeris Monica Theodorescu. "Keskendun nüüdsest rohkem oma noorematele hobustele," kommenteeris uus peatreener.

Kui Saksamaa koondise peatreener Holger Schmezer tänavu aprillis Maailmakarika Finaali ajal ootamatult suri, võttis tema rolli ajutiselt üle Jonny Hilberath, kes teatas kohe, et ei soovi seal pikalt järkata, kuna tahab rohkem aega veeta oma isiklikus treeningkeskuses. Theodorescu saab siiski osaliselt loota nii Hilberathi kui Jürgen Koscheli abile, viimase ülesandeks peaks olema eelkõige keskendumine noortele, alla 25aastastele ratsanikele. Jonny Hilberath ei jõua samuti ära oodata, kuidas uus trio omavahel sobituma hakkab: "Tunneme üksteist juba palju aastaid, oleme kõik meeskonnamängijad, seega loodan, et hakkame koostööd väga nautima."

Monica Theodorescu on ise samuti legendaarne koolisõitja, kel taskus võistkondlik kuldmedal nii 1988, 1992 kui ka 1996 aasta OM-ilt. Lisaks oli ta reservvõistleja Londoni Olümpiamängudel.

Allikas: http://www.dressagedirect.com/news/monica-theodorescu-new-chief-trainer-germany