Saksamaa Ratsaspordi Liit otsustas keelustada nn touching meetodi

Saksamaa Ratsaspordi Liit otsustas, et keelustab nn touching meetodi. Tegu on eeskätt takistussõidus kasutatava praktikaga, kus hüppel oleva hobuse jalgu “puudutatakse” takistuse või latiga. Otsus ei sündinud üleöö ja sellele eelnes enam kui aasta aega kestnud töö 27-liikmelises komitees, kuhu kuulusid ratsasportlased, veterinaarid, õigusteadlased ja loomakaitsjad.

Saksamaa Ratsaspordi Liit sattus hiljuti kriitikatule alla, kui telekanal RTL näitas eetris takistussõitja Ludger Beerbaumi tallis filmitud videoklippe hüppetrennidest, kus hobuse jalgu hüpetel “puudutati”. Beerbaum üritas end kaitsta, väites, et hüppetrennides kasutati Saksamaal lubatud touching meetodit.

Saksamaa Ratsaspordi Liit teatas täna ilmunud pressiteates, et touching oli lubatud, sest 30 aastat tagasi arvati, et professionaalide käes on tegu mõjusa treeningmeetodiga. Tänaseks on siiski selgunud, et oht eksida ja kahjustada seeläbi hobuse tervist ja heaolu on liiga suur, mistõttu on selle treeningmeetodi kasutamine tänapäeval lubamatu.

Loe lisaks Saksamaa Ratsaspordi Liidu pressiteadet SIIT.

Komitee liikmete nimekiri on leitav SIIT.