Saksamaa võistkond võttis EM kulla, Nagel jätkab individuaalarvestuse liidrina

Kahevoorulise parkuuri täna aset leidnud teise vooru tulemusena selgitati võistkondlik Euroopa Meister, kelleks tuli Saksamaa. Kaks vooru vigadeta läbinud sakslane Carsten-Otto Nagel Corradinal jätkab individuaalse arvestuse liidrina.

Saksamaa võistkond koosseisus Marco Kutscher – Cornet Obolensky, Carsten-Otto Nagel – Corradina, Janne-Friederike Meyer – Cellagon Lambrasco ja Ludger Beerbaum – Gotha FRH tõusis täna teiselt kohalt liidriks tänu kolme liikme vigadeta sooritusele. Nende lõppskooriks kujunes 10,41 kp. Hõbemedali pälvis Prantsusmaa (15,95 kp), kel oli eile võrdlemisi must päev, kui koguti 13 kp ning langeti liidripositsioonilt kolmandaks. Täna suudeti sarnaselt sakslastele teha kolm puhast sooritust. Kui Prantsusmaal oli ebaõnne eile, siis eile liidriks asunud Hollandil juhtus seda olema täna. Lisandunud 16 kp ei võimaldanud neljandast kohast enamat. Sellega tõusis pronksile eilne neljanda koha omanik Suurbritannia, kes kogus juurde mõõdukad 5 kp ja lõpetas tulemusega 22,46 kp.

Nagel, kes eile toimunud esimese vooru vigadeta läbis, ei eksinud tänagi. Sportlane jätkab 0.69 kp-ga, kohe kannul on 1,04 punktiga britt Nick Skelton, eilselt viiendalt positsioonilt on kolmandaks tõusnud hollandlange Gerco Schröder 1,54 kp-ga. Eile veel medalikonkurentsis olnud Billy Twomey lisas täna oma kontole kurvad 12 kp.

Homme on ees niiöelda puhkepäev, kavas on EM-i välised sõidud, pühapäeval leiab võistlus lõpplahenduse kahevoorulise parkuuri näol kõrgusel 160 cm.

Võistluse tulemused on jälgitavad: http://results.scgvisual.com/2011/ec-jumping/