Saksamaa võitis Boekelos kolmanda kolmevõistluse Rahvuste Karika tiitli

Kui möödunud nädalavahetusel olid Eesti ratsaspordisõprade pilgud ilmselgelt Saku Suurhallis toimunud Tallinn International Horse Show peal, siis mujal toimunud ratsaspordivõistlustest oli olulisim kolmevõistluse Rahvuste Karika finaal Hollandis Boekelos, millest väljus võitjana Saksamaa koondis.

Kolmevõistluse Rahvuste Karika algusaegadest peale (aastast 2012) on põhiline heitlus käinud Saksamaa ja Suurbritannia vahel, nende senine karikavõitude seis oli 2: 2. Tänavu peetud üheksast etapist läks arvesse seitse paremat. Mõlemad ratsaspordiriigid võitsid tänavu kolm etappi ja nii said otsustavaks paremuselt järgmised tulemused. Boekelos tegid oma parima britid, kui lõpetasid võidukalt, kuid Saksamaal piisas Hollandis savutatud neljandast kohast, et kindlustada endale ajaloo kolmas karikavõit.

Boekelos esinesid britis koosseisus Oliver Townend ja Cooley SRS, Izzy Taylor ja Trevidden, Laura Collett ja Mr. Bass ning Flora Harris ja Bayano, kes paraku krossil välja langes. Samas kolm ülejäänud koondise liiget läbis krossi vigadeta ning tõstis võistkonna koolisõidu järgselt kolmandalt kohalt liidriks, mida suudeti takistussõidus hoida. Suurbritannia koondise miinuste summaks kujunes Boekelos 150.6, mis andis arvestatava edu 186.8 punktiga teisel kohal lõpetanud Uus-Meremaa ees. Finaali kolmanda tulemuse, 191.2, tegid korraldajad hollandlased.

Nagu mainitud lõpetas Saksamaa finaalis neljandal kohal, kuid sellest piisas, et tagada Rahvuste Karika üldvõit 20punktise eduga brittide ees. Kolmanda tulemuse Rahvuste Karikas tegid Rios võistkondliku kulla teeninud prantslased. Hooaja vältel jõudis punktikohtadele 14 koondist