Saksamaa võitis Furusiyya etapi Rotterdamis, tulles välja suure surve alt

Möödunud reedel peeti Madalmaade suures sadamalinnas Rotterdamis lisaks koolisõidu Rahvuste Karika etapile ka samanimelise sarja takistussõidu etapp, kus seekord osutus parimaks seni punktideta olnud Saksamaa, tulles sel moel välja tohutu surve alt ning naasedes taas tippkonkurentsi.

Saksamaa sattus mäletatavasti surve alla pärast seda, kui, viidates halbadele ilmastikuoludele, loobuti startimast Šveitsis St. Gallens`i etapil. Tänavuses Furusiyya nimelises sarjas tuli rahvuslikel alaliitudel enne hooaja algust nimetada etapid, millelt nende koondised punkte koguvad, Saksamaa oli nende hulka lisanud ka Šveitsi etapi. Saades sealt nulli, oli Saksamaal suur tõenäosus jääda halvemal juhul isegi finaali ukse taha. Möödunud nädalal tegi FEI Takistussõidukomitee otsuse, millega siiski lubati Saksamaal muuta oma etappide nimekirja ning nii said sakslased loa koguda punkte Rotterdamis, Aachenis ja Hicksteadis. Võistlusel mainis Saksamaa võistkonna liige Ludger Beerbaum, et kuna neil oli punktiarve avamata, oldi tugeva surve all.

Saksamaa takistussõitjate tugevust näitab asjaolu, et surve alt tuldi välja ning lõpetati Rotterdami Rahvuste Karika etapp nelja karistuspunkti ning võiduga. Võidu tõid ratsaspordi suurriigile Longines Ranking esinumber Christian Ahlmann ja Taloubet Z, Hans-Dieter Drecher ja Embassy II, Philipp Weishaupt ja Monte Bellini ning Ludger Beerbaum ja Chiara. Heitlus võidu pärast oli pingeline ja teise kohaga lõpetanud Ameerika Ühendriikide nelikut edestati vaid ühe karistuspunktiga. Kolmandana lõpetasid Rotterdamis prantslased.

Euroopa esimeses divisjonis juhib pärast Rotterdami kolmelt etapilt punkte kogunud Šveits 250 punktiga. Teised on prantslased, kolmandad Suurbritannia takistussõitjad. Saksamaa ja Ukraina jagavad 100 punktiga seitsmendat kohta (kokku 8 riiki), olles mõlemad kogunud punkte ühelt etapilt, mis mõlemal õnnestus võita.

Järgmine Euroopa esimese divisjoni Rahvuste Karikas toimub juba sel reedel Aachenis. Rotterdami tulemused leiate aadressilt http://www.chio.nl/en/chio-2013/chio-live/starting-orders-results#.Uck3hPmnrmY .