Saksamaa võitis Rios järjekordse võistkondliku koolisõidu kulla

Eile jõudis Rio Olümpiamängudel lõpule võistkondlik koolisõiduturniir, kus oma 13. võistkondliku koolisõidu kuldmedali võitis Saksamaa, olles võitnud viimaste üheksa olümpiaga neist kaheksa. Kuldsesse nelikusse kuulusid Isabell Werth, Dorothee Scheider, Sönke Rothenberger ja Kristina Bröring-Sprehe.

Võistkonnavõistluse teiseks osavõistluseks oli Grand Prix Special, kus kõrgeima skoori tegi Saksamaa poolt viimasena startinud Isabell Werth hobusega Weihegold, milleks oli 83.711. Werth, kes võitis oma esimesed olümpiamedalid juba 1992.a. Barcelonas, kui saavutas võistkondliku kulla ja individiuaalse hõbeda, oli seekord parem ka Grand Prix võitnud briti paarist Charlotte Dujardin ja Valegro, kes eile tegi teiseks skooriks 82.983.

Võistkondliku teise kohaga lõpetas Rios Suurbritannia, kes ei suutnud kaitsta oma Londonis võidetud kulda. Kui Saksamaa lõptulemuseks (Grand Prix ja Grand Prix Special kolme parema keskmine tulemus) jäi 82.577, siis britid kogusid 77.937. Kolmandana lõpetas Ühendriikide koondis, kes edestas neljandaks jäänud hollandlasi vaid 1.15 protsendipunktiga.

Täna on olümpiamängude ratsasporditurniiril vaba päev, homme alustavad takistussõitjad oma esimese kvalifikatsiooniga. Koolisõidu individiuaalsed medalistid selguvad esmaspäeval pärast vabakava.

Rio tulemused leiate aadressilt https://www.rio2016.com/en/equestrian-schedule-and-results