Sakslased kindlustasid koolisõidus kuldmedali

Võidukad sakslased: Chef d’Equipe Klaus Roeser, Isabell Werth, Dorothee Schneider, Sönke Rothenberger, Jessica Von Bredow-Werndl Photo FEI/MARTIN DOKOUPIL

Oli üsna ootuspärane, et Saksamaa koondis on koolisõidus tugevaim ning võtab kirkaima medali. Kohalike jaoks oli aga suurepärane uudis, et hõbemedal jäi koju ehk ameeriklastele, samas kui pronksi kindlustas napilt Suurbritannia.

Saksamaa koondise veteran Isabell Werth, kes on osa võtnud 7st WEGist, tegi Bella Rose’il ka kogu GP parima individuaalskoori, milleks oli 84.829 %. Seevastu oma esimestel mängudel osalevad Sönke Rothenberger (23) ja Cosmo lisasid koondisele omakorda suure panuse tulemusega 81.444 %, mis oli paremuselt kolmas skoor. Individuaalselt mahtus nende vahele ameerika paar, viimasena startinud Laura Graves – Verdades (81.537 %). Saksa võistkonna aitasid kindlale võidule veel Jessica von Bredow-Werndl hobusel TSF Dalera BB  (76.677 %) ja Dorothee Schneider hobusel Sammy Davis Jr. (75.062 %).

Werth ja Bella Rose. Foto: www.facebook.com/tryon2018

Teiseks pürginud USA peab eelkõige tänama oma esipaari Graves – Verdades, kellel lasus võistkonnavõistluse ajal suur pinge, kuid kellelt oodatakse ka individuaalvõistlusel maksimumtulemust. Graves sõnas, et adrenaliin töötas siiski tema kasuks. USA võistkonna ülejäänud liikmeteks olid Steffen Peters (Suppenkasper), Adrienne Lyle (Salvino) ja Kasey Perry-Glass (Goerklintgaards Dublet).

Laura Graves ja Verdades on oma suurepärase soorituse teinud. Foto: www.facebook.com/tryon2018

Pronksile käis tihe heitlus, mis jättis rootslased medalist lõpuks vaid 0.172 punktiga ilma. Suurbritannia raudvarad Charlotte Dujardin ja Carl Hester olid mõlemad toonud võistlusele uued noored hobused, kes esinesid suurepäraselt ning tõestasid, kui tugev on briti koolisõit. Dujardini 9aastane ja alles oma kuuendal GP-l võistlev Mount St John Freestyle on astumas Valegro jälgedes, mida näitas küllaltki kõrge skoor 77.764%, mis oli individuaalselt paremuselt viies tulemus. Hester ja 10aastane Hawtins Delicato lõpetasid nende järel kohe tulemusega 77.283 %. Koondisse kuulusid veel Emile Faurie (Dono di Maggio) ja Spencer Wilton (Super Nova ll).

Charlotte Dujardin ja Mount St John Freestyle. Foto: Petra Kerschbaum / Pherdenews

„Viimased 6-7 aastat on paljud arvanud, et briti koolisõit tähendab Valegrot ja kõik,“ märkis Hester, „kuid usun, et me tõestasime praegu oma endist tugevust, mis oli üks siia tulemise eesmärke.“

Tohutut põnevust saab täis olema ka individuaalne medaliheitlus, mis algab meie aja järgi täna kell 17:30. Werth, kes valas eile suuri õnnepisaraid, läheb GP skoore arvestades võistlusesse favoriidina.

„See on minu vastus kõigile, kes ei mõistnud, miks ma jätan maailma esinumbriks oleva hobuse koju ja tulen võistlema Bellaga. Neid on siiski palju, kes mõistavad, mida see hobune mulle tähendab, ja tulla siia võistlema pärast nii pikka pausi, on väga eriline. Me teadsime, et see on risk, aga samas nii võib see olla iga hobusega,“ kommenteeris Isabell, kes saigi Bellaga viimati tiitlivõistlustel osaleda täpselt neli aastat tagasi Normandia WEGil.

Isabell Werth üliemotsionaalne pärast Bella Rose’i head sooritust. Foto: Petra Kerschbaum / Pherdenews

Werth on küll võitnud rohkem medaleid, kui ükski teine ratsasportlane, kuid eile 14-aastase Bella Rose’iga parimat skoori välja sõites ei suutnud ta oma emotsioone tagasi hoida. „Ma nägin teda esimest korda, kui ta oli kolmene. Ta ei ole siiani oma sära kaotanud. Tema elegants, kergus, võimsus ja energia teevad temast parima hobuse, kellega koos töötada. Bella ei taha kunagi vigu teha,“ märkis üliõnnelik superstaar.

Rothenberger, kelle isa, Sven kuulus kuldsesse Saksamaa koondisesse 1990. aastal Stockholmis, oli Cosmoga äärmiselt rahul ning ütles, et see hobune esindab kõike, mida koolisõit peaks tähendama. „Ta teeb selle mulle lihtsaks,“ lausus Sönke.

Sönke Rothenberger ja Cosmo. Photo FEI/Martin Dokoupil

Jälgi tulemusi: https://tryon2018.com/officialresults