Sakslased lähevad krossile liidripositsioonil

Ingrid Klimke riding Sap Hale Bob OLD-GER Photo FEI/Christophe Tanire

Mitte keegi ei suutnud teisel ratsastuspäeval Julia Krajewskist ja Chipmunk FRH’ist paremat tulemust saavutada, kuid Ingrid Klimke ja SAP Hale Bob OLD jõudsid kõige lähemale tulemusega 23,3 miinuspunkti. Kaks sõitjat tulemuste eesotsas annavad Saksamaale pärast koolisõitu ka meeskondliku liidrikoha.

Sakslaste meeskondlik tulemus – 73,4 mp – on EquiRatings andmetel parim, mis eales maailmamängude ajaloos koolisõidus saavutatud on. Eelnevalt hoidis rekordit Suurbritannia 73,8 mp-g, mis saavutati 2002. aastal Hispaanias, Jerez de la Fronteras.

Ingridi ja “Bobby” tulemus oli ühtlasi nende isiklik rekord CCI4* skeemi tasemel. “Ta oli väga lõdvestunud, rahulik ja keskendunud, nii et mul oli puhas rõõm skeemi sõita. Ta on nüüd 14 aastat vana ehk piisavalt kogenud teadmaks, mida tegema peab. Mulle väga meeldib koolisõit, mistõttu oli tänane skeem minu jaoks puhas rõõm ja nauding,” kommenteeris Ingrid.

Suurbritannia hoiab hetkel meeskondliku hõbedat tänu Rosalind Canter’i ja Allstar B 24,6 mp väärilisele skeemile, mis individuaalselt asetas nad kolmandale positsioonile.

“Allstar B on lihtsalt nii vapustav, et minu töö on ainult vigadeta skeem kindlustada,” sõnas Ros, “Teda ei mõjuta suurvõistluse atmosfäär üldse, isegi kui andsin talle eilse päeva vabaks, sest üleeile toimis ta suurepäraselt. See on juba tema loomuses, et iga kord annab ta endast 110%.”

Phillip Dutton riding Z-USA Photo FEI/Christophe Tanire

USA meeskond võtab krossi vastu meeskondlikult kolmandalt kohal. Neljapäeval teise tulemuse välja sõitnud Boy Martin ja Tsetserleg lükati küll kaheksandaks, kuid sellest hoolimata asetsevad kolm ameeriklaste tiimiliiget esikahekümnes. Nii Phillip Dutton ja Z kui ka Lynn Symanski ning Donner saavutasid alla 30mp tulemused, vastavalt 27,6mp ja 28,3mp. Neljas paar meeskonnas, William Coleman ja Tight Lines, on enne krossi küll 64. kohal, kuid sellest hoolimata on tulemuseks korralik 35,6 mp.

Kõik ratsastusjärgsed tulemused on näha Tryoni kodulehel. Täna, meie aja järgi kell 17.50, algab kross, mille ülekannet saab loomulikult näha FEI TV-s. Stardijärjekorrad leiad siit.

Ilmastikuolude tõttu on krossilt eemaldatud kaks tõket, kuid distants, milleks on 5700m, jääb samaks. Samuti lastakse iga järgmine paar rajale nelja minuti asemel kolm minutit pärast eelmist, et päev kiiremini finišisse jõuaks.

Vaata kapten Mark Phillipsi disainitud krossist pilte siit! Eemaldatud tõkked on 23A ja 24B.