Sakslased tegid koolisõidu EMil puhta töö

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Täna pärastlõunal Rotterdamis peetud koolisõidu vabakavas startis 15 parimat paari. Kuna igast riigist pääseb reeglikohaselt küri maksimaalselt kolm paremat paari, jäi mulluse EM-i hõbemedalist Sönke Rothenberger finaalist suisa välja. Sakslased näitasid nii tugevat vormi, et kaks paari – Isabell Werth (Bella Rose) ja Dorothee Schneider (Showtime) – jõudis üle 90%, pronksi pälvinud Jessica von Bredow-Werndl (Dalera) jäi napilt alla maagilise piiri (89.107 %).

Werth ja Bella Rose produtseerisid järjekordse imelise vabakava, mis oli muusikaliselt kujundatud ja sõidetud täpselt nii nagu võitjalt võiks oodata, kui mitte rohkem. Koreograafia hinded ei langenud ühegi kohtuniku puhul allapoole kümmet. Hobuse ja ratsaniku vahelist harmooniat hinnati vähemalt 9,5-le ning passaaži ja piaffee seeriad teenisid kahtlemata testi kõrgeimad harjutuste hinded. Nõrgemate kohtadena võiks esile tuua piruetid ja traavipikendused. Nende skooriks kogunes 90.875 %.

Keskendunud. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

„See on olnud pikk nädal, oleme näinud igasugust ilma ja vahejuhtumisi. Tiitlivõistlustel võib kõike juhtuda, aga leiab aset ka mitmeid kõrghetki. Ma olen nii uhke Bella üle, ta andis endast mulle neil päevil tõesti kõik. Ja kui publik viimasel keskliinil kaasa hakkas plaksutama, oli see lihtsalt imeline – kõik langes kokku ja oli täiuslik,“ märkis Werth, kes ütles, et armastab meeletult seda, mida ta teeb.

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

„Mul on nii suur au olnud nii erinevaid hobuseid võiduni viia, arvan, et seda armastangi ma selle spordi juures kõige rohkem. Ajad on muutunud, koolisõit on muutunud, hobused on erinevad, ma üritan olla avatud suhtumisega ja pidevalt areneda.“

Ja taas olid inimesed tribüünidel püsti. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Werth, kes ütles, et ta ei pea oma medalite üle arvet ega sõida statistika pärast. Kui küsisin, kas ta oma kellasid (suurvõistlusi on juba kaua aega toetanud kellafirmad ning sportlased pälvivad neid pidevalt auhinnaks – küll Rolexeid, küll Longines’isid) ikka loeb, vastas Werth naerdes, et mõned kuluvad talle küll ära, aga tema selja taga on suur tiim ja ka nemad on kingitusi ära teeninud.

Dorothee Schneiderist sai kuues sportlane ajaloos, kes on ületanud 90% piiri. „Selge see, et see on minu parim tulemus, imeline on selles hetkes praegu olla. Showtime oli soojendusel lihtsalt fantastiline ja tahtis end väga areenil näidata. Ta oli nagu et: davai, tantsime nüüd!“ Schneideri ja Showtime FRH tulemuseks kujunes 90.561 %.

Dorothee ja Showtime näitavad oma lennukat traavi. Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Jessica von Bredow-Werndl  (TSF Dalera BB), kes pisut konarliku testi tõttu GP alles 9ndana lõpetas, oli oma suurepärasest vabakavast pisarateni liigutatud. „See nädal on mulle emotsionaalselt tõeline karussell olnud. Võiböelda, et shit happens. Kas ma suudan uskuda, et ma siin poodiumil seisan? Pärast sellist võistlust ei oska ma enam üldse midagi arvata, nii palju asju juhtus ühe nädala jooksul. Täna ei kaotanud me Daleraga teineteist hetkekski, see oli lihtsalt üks ilus tants algusest lõpuni.“

Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Dalera läks publikule lehvitamise ajal pisut lappama ja Jessical oli veidike tegemist, et ratsmed uuesti pihku saada. Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Cathrine Dufour ja Atterupgaards Cassidy paraku täna oma täielikku maksimumi ei tootnud, kuigi test oli väga tugev. Tulemusega 87.771 % jõudsid nad kibedale neljandale kohale. Isikliku rekordiga 85.589 % võtsid väga tugeva viienda koha Judy Reynolds ja Vancouver K.

Väike armas ümmargune Cassidy – paljude suur lemmik. Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Üle 80% sooritusi kogunes kümme. Reynoldsile järgnesid Edward Gal (Glock’s Zonik N.O.P.), Daniel Bachmann Andersen (Blue Hors Zack), Patrik Kittel (Well Done de la Roche CMF), Hans Peter Minderhoud (Glock’s Dream Boy N.O.P.) ja Gareth Hughes (Classic Briolinca).

Judy ja Vancouver on jõudnud suurepärasesse vormi. Alles üleeile teeniti esimest korda ajaloos pääs OM-ile terve iiri koondisega. Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Edward ja tema võimas täkupoiss Zonik. Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Patrik jäi Well Done de la Roche’iga rahule, kui nägi skoori üle 82%. Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Seitsmes koht ja 83.711 % ei ole Daniel Bachmann Andersenile kindlasti pettumus. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Tasub märkimist, et Soome koolisõitjad pole pikalt nii kaugele jõudnud, kui seekord Henri Ruoste hobusel Rossetti, kes pääses vabakavasse. Paraku ei olnud nende sooritus täna tavapäraselt hea, sisse kogunes palju vigu ja tulemuseks jäi kõigest 67.982 %.

Kõik vabakava tulemused leiate: https://www.longinestiming.com/equestrian/2019/longines-fei-european-championships-rotterdam-rotterdam/resultlist_D03.html

Foto: Külli Tedre-Gavrilov