Salos hea algus: sünnipäevalaps Argusele kaks, Nõgelile üks võit

Eile, reedel, sai Soomes alguse suur rahvuslik takistussõiduvõistlus nimetusega Salo Horse Show, kus osalevad mitmed Eesti sportlased. Esimene võistluspäev algas eestlastele väga hästi ning viiest võimalikust võeti kolm võitu.

Kahe võiduga sai reedesel võistluspäeval maha ERL-i edetabelis maikuu lõpuga teiseks tõusnud ja eile sünnipäeva tähistanud Paul Argus (Tondi), kes kõrgusel 130 cm oli parim hobusega Stacandra ning kõrgusel 140 cm hobusega Uppercut. Kõrgeimas sõidus lõpetas Arguse järel teisena tuntud ja viimastel aastatel valdavalt Lääne-Euroopas võistelnud Noora Forsten hobusel Evil Quinault. Võistlusel osaleb muide ka Noora abikaasa, kindlasti rohkemgi tuntud Mikael Forsten.

Argus saavutas lisaks kahele esikohale veel teise ja neljanda koha 120 cm kõrguses kahefaasilises parkuuris, mille võitis Elis Nõgel (Viljandimaa) hobusel Areen. Arguse partneriteks olid teisel kohal Cara, neljandal Bad Boy 2.

Esimesest Salo võistluspäevast väärib kindlasti veel märkimist Madis Morna (KRT) puhas sõit ja esikoha jagamine 5-e ja 6-e aastaste hobuste sõidus kõrgusel 110 cm hobusega Kt Common Sense.

Võistlused Salos kestavad veel tänase ja homse päeva. Operatiivset infot tulemustest leiate leheküljelt www.equipe.com .