Sammuli Kevadel hüpati kuni 130 cm kõrguseid takistusi

Võistlustest tulvil olnud nädalavahetus on lõppemas ja loodetavasti ka kõik võistlejad juba õnnelikult koduteel. Viljandimaal Sammuli Tallis peetud takistussõiduvõistlus "Sammuli Kevad" on kalenderplaanivõistlustest ainuke, mis oma tulemused juba avalikustanud ning siinkohal saamegi need teieni tuua.

Sammulis võeti mõõtu kõrgustel 90-130 cm. Võistlejaid oli kohale sõitnud Viljandi, Pärnu, Tartu ja Harju maakondadest. 90-100 cm kõrguses avatud parkuuris oli oodatult suurim konkurents. Siin suutis kaks poodiumikohta võtta Vändra RSK sportlane Mariann-Krõõt Mätas, tulles vigadeta sõidu juures esimeseks ponil Alarm ning kolmandaks ponil Hidalgo. Teise positisiooni hõivas Kaisa Tsäro (Viljandimaa) Pont Aleksandrel.

110-115 cm klass oli samuti avatud kõigile ning siin tõestas oma üleolekut Grete-Brit Kuusik (Pärnumaa) Bridney’l. Kuusikust 3 sekundit aeglasemad olid Kristi Kõiv (Tartumaa) ja Amancer, võrdlemisi napilt võtsid kolmanda koha Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ja Peron.

Dräbtsinskaja päeva üheks paremaks tulemuseks sai aga hoopis 120 cm kõrguse avatud klassi võit oma põhihobusel Preston. Teise koha võtsid Kertu Klettenberg (GKG) ja Arezzo, kolmandaks sõitisd samuti puhta sooritusega Heleene Rägo (Liivimaa) ja Verso De Lee.

Päeva kõrgeima parkuuri, kus takistused kerkisid 130 cm-ni, võitis Elis Nõgel (Viljandimaa) Areenil. Kaheksast alustanust jõudsid ümberhüpetele 7 paari, kellest karistuspunktideta lõpetasid 5. Teist kohta väärt tulemuse tegi Kairi Dräbtsisnkaja Prestonil, kolmas koht läks Ivo Otsale (Pärnumaa) Portosel.

Tulemused leiate: http://hobumaailm.ee/files/event/hdbde4fb7baf9d8366Sammuli_Kevad_2012_tulemused.pdf