Sammuli Suvi 2010

Augusti viimasel pühapäeval kogunesid paljud ratsasportlased Viljandisse, kus toimus osavõtjaterohke takistussõiduvõistlus Sammuli Suvi 2010.

Pikk võistluspäev, mille jooksul anti üle 120 stardi, peeti sügiseselt jaheda, pilvede vahelt veidi piiluva päikese all. Õnneks oli kokkulepe Ilmataadiga, et plats tuleb kasta vaid hommikutundidel kerge vihmasajuga, jõus ja kõik ratsutajad, hobused ja pealtvaatajad pääsesid õhtul koju ehk veidi külmunult, kuid kuivalt.

Päev algas 80 cm kõrguse parkuuriga, kus kõik raja puhtalt läbinud said auhinnaks roseti ja diplomi. Stardinimekirjas oli 22 võistluspaari, kellest 12 läbis Urmas Kõrgvee koostatud raja puhtalt. Parkuuri läbisid vigadeta: Elis Vissor ja Talisman, Jorine Pilkes ja Petiina, Annika Vendla ja Bairon, Kristi Kuldkepp ja Terrorita, Hanna Laas ja Golden Rose, Laura Maria Tammeleht ja Parun, Vanessa Mälberg ja Lucky- Strike, Kristi Vilu ja Zerma, Mirje Uibo ja Rolex, Sander Palmiste ja Also, Janeli Lepla ja Wendi ning Brigita Rohula ja Petiina.

Päeva teiseks sõiduks oli kaheosaline parkuur kõrgusel 90-100 cm. Starti läks 48 võistluspaari, kellest raja teise ossa pääses 20 sportlast. Parkuuri võitis Viljandimaa RSK sportlane Brita Tuvi hobusel Jaffary. Teise koha saavutas Vändra RSK sportlane Helge Likker hobusel Charmilly. Kolmas koht läks seekord RSK Parkuur esindajale Karolin Valge’le hobusel Cracija.

Brita Tuvi hobusel Jaffary. Foto: Liis Maisla

Kolmas parkuur – 110 cm, mis peeti puhtusele-kiirusele, tõi starti 32 võistluspaari, kellest 13 läbisid raja vigadeta. Kõige kiirem oli Annika Veerpalu hobusel Basilio ratsaspordiklubist Parkuur. Ka teine koht läks samasse klubisse – Elis Nõgel ja Verso de Lee. Kolmanda koha jättis viljandimaale Brita Tuvi hobusel Jaffary. Lisaks kolmele parimale jõudsid autasustamisele veel Annika Veerpalu ja Casandra, Sandra Prez ja Lakmee, Kaidi- Lilli Kõiv ja Portos, Kertu Klettenberg ja Paradise ning Kristi Vilu ja Kateris.

Pika võistluspäeva eelviimase parkuurina oli kavas 125 cm ümberhüpetele. 9st starti läinud paarist jõudis ümberhüpetele kolm. Ümberhüppeid ei läbinud keegi puhtalt. Ühe mahaajamisega ja kõige kiirem oli Kairi Dräbtsinskaja (RSK Parkuur) hobusel Preston. Teise koha saavutas parkuuris Kristi Vilu ( Viljandimaa RSK) hobusel Kateris ja kolmas oli seekord Kullo Kender (Tartumaa RSK) hobusel Herakles.

Kairi Dräbtsinkaja ja Preston

Päeva kõige huvitavama alana oli kavas kuue takistuse sõit, millest võttis osa 12 võistluspaari. Esimesest voorust, kus takistuste kõrgus oli kuni 110 cm, pääses edasi 10 paari. Järgmises voorus langes välja veel kolm paari ning kolmandas voorus, kui takistuste kõrgus oli kuni 135 cm, jäi järgi vaid kaks võistluspaari – Kristi Vilu ja Kateris ning Kullo Kender ja Challenge.

Kullo Kender ja Challenge

Vooru, kus viimaste takistuste kõrgus oli juba kuni 150 cm, läbisid mõlemad paarid nulliga. Selgus saabus viiendas voorus, kus takistuste kõrgus kuni 160 cm. Esimesena starti läinud Kristi teenis 4 karistuspunkti mahaajamise eest ja Kullo neli karistuspunkti tõrke eest. See tähendas, et sportlased oleks pidanud veel korra samal kõrgusel hüppama, kuid võistlejad leppisid viigiga ning uuesti hüppama ei läinud. See võistlus peeti põhimõttel, et võitja võtab kõik, kuid kuna võitjaid oli kaks, jagati stardimaksudest laekunud raha ja Sammuli Tallide omaniku poolt välja pandud sponsorraha kaheks.

Kristi Vilu ja Kateris

Võistluse korraldajad tänavad kõiki, kes olid abiks ilus päeva kordaminekul ja abistasid parkuuride ülespanemisel. Sammuli tallid tänavad kõiki võistlejaid ja pealtvaatajaid, kes muutsid päeva ilusaks ja sisukaks ning uute kohtumisteni järgmisel kevadel Sammuli Tallides.