Sammulis peetud ERL-i Klubide Noortekarika võitis Tondi klubi

Sammulis toimunud ERL Klubide Noortekarika II etapil suutis teistest parima tulemuse välja sõita Tondi RSK klubi, kõrgeima avatud sõidu võitis Maarja Martinson hobusega Cappuccino.

 

Möödunud laupäeval peeti Viljandimaal Sammulis takistussõiduvõistlus, mis oli Viljandimaa Karikasarja , kuid samas ka ERL-i Klubide Noortekarika teiseks etapiks. Klubide sarjas osutusid parimaks avaetapil teisel kohal lõpetanud Tondi klubi sportlased.

 

Tondikad olid laupäeval Sammulis väljas koosseisus  Hanna-Marie Vabaoja ja Raven, Marta Juhkami ja Spa, Janika Pirel Jasmin Hirvi ja Straight Flush, Anna-Liis Remmel ja Stanford. Kahevoorulises 105 cm /120 cm handicapiga võistluses suutsid lausa kolm ratsanikku läbida mõlemad voorud vigadeta ja lõpetasid kokkuvõttes 0  karistuspunktiga. Nüüd on tondikatel kahe etapi peale kogutud neli karistuspunkti, mis tõstis nad liirdipositsioonile.

 

Teisele kohale sõitis end ERL-i sarjas Viljandimaa klubi, keda esindasid Berit Lehtsaar ja Solei Solei, Miia Varula ja Rockefeller De Broglie C, Brita Tuvi ja Hindenburg ning Marie-Annabel Reiner ja Ernest W. Siin tegid mõlemas voorus puhta tulemuse kaks paari ning lõpptulemusena läks kirja 4 kp. Kolmanda koha saavutasid Tartumaa klubikad koostöös Liivimaaga. Siin võistkonnas võistlesid Mirell Luts ja Olivia S, Deily Aul ja Pardoon, Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero Von Cimely ning Genely Mänd ja Sparta. Nende tulemuseks jäi kokku 8 kp.

 

Päeva kõrgeimaks parkuuriks Sammulis oli 130cm, kus ümberhüpetel suutsid kõiki puhta ja kiire sõiduga edestada Maarja Martinson (Tondi) ja Cappuccino. Teisele kohale platseerusid Ivo Ots (Pärnumaa) ja Albert, kolmandale Annika Veerpalu (Nõo) ja Tenor. 10cm madalamal jõudsid esikolmikusse Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Lasca 14, Anette Leppik (Pärna) ja Samurai`s Miracle ning Martinson ja Cappuccino. Neljandal kohal lõpetas muide Hanno Ellermann (ESHKS) 19aastase hobusega Poncorde, kellega Hanno on osalenud nii Aachenis toimunud Maailmamängudel kui Göteborgis peetud MK-finaalis.

 

Sammulis hüpati veel ka kõrgustel 100cm ja 110cm. Viimases võttisvõidu Berit Lehtsaar hobusega Award, jättes teisele kohale Ivo Ots`i hobusega Alžiir ja kolmandaks Pille Elsoni (Tallinn) hobusega Dixon. Kõrgusel 100cm olid esikolmikus Kelli Bachmann (Tartumaa) ja Zitaco M, Anett Pajur (Tondi) ja Macho ning Eva-Johanna Jürgenson (Viljandimaa) ja Verso de Lee.

 

Kõik Sammuli tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/752?locale=et&year=2016