Sammulis peetud Porsche Karika viimane etapp hoidis pinget lõpuni

Harrastajate Porsche Karikas oma lõpusirgel, kui Sammulis oli finaali püüdlejatel viimane võimalus oma tulemust parandada. Samas oli kavas ka Viljandimaa karikasarja etapp.

Kaunis ümbruses toimunud võistlusel oli rajameister harrastajatele ettevalmistanud tõsiselt tehnilise raja, mõne osaleja arvates ehk siiani sarja kõige tehnilisemagi. Plats nägi välja kena – värvikirevad takistused olid inimsilmale ilusad vaadata, aga hobustele vist mitte nii toredad hüpata. Lisaks olid osalejatel endil närvid pingul – ikkagi viimane etapp, millest olenes palju! Kui eelnevad võistlused on sujunud juba üsna libedalt, siis seekord tuli ette nii vale tee valimisi, katkestamisi kui tõrkeid. Ka said ümberhüppajad kaela paduvihma.

Kokku osales Sammulis 27 harrastuspaari. Põhiparkuuris oli nulliga sõitjadpäris palju, lausa 16. Ümberhüpetel suutis vigu vältida kaheksa paari. Esikoht läks väga kiire aja teinud Janek Zalitele (Tondi RSK) hobusel Quintender Avos Z. Janekil on sarjast veel üks etapivõit, seda kõige esimeselt Luunjast. Temast veidi aeglasem oli klubikaaslane Priit Perna oma tublil ratsul Hermela. Kolmandana lõpetas Kristina Kovalkova (RK El Awrah ET) hobusel Breeze.

Edetabeli esimesed 12 enne suurt finaali Saku Suurhallis on järgmised: Egle Palm, kes kogus kokku 94 punkti, Priit Perna (63 p), Kailyn Koidumaa (59 p), Marika Einstein (55 p), Janek Zalite, kes võttis võidupunktid I ja VI-lt etapilt (54 p), Urve Aavik (40 p), Haana Norma (37 p), Kristina Kovalkova (36 p), Janely Saar (35 p), Risto Märtson (35 p), Sven Leek (34 p) ja Anastassia Tsekalova (30 p).

Finaal toimub reedel, 02.10.2015 Saku Suurhallis, kava järgi kell 16.15. Finaalis on takistuste kõrgus 105 cm ja võistlus toimub ümberhüpetele. Finaali registreerimine kestab kuni 22.09 Ratsanetis. Kui selleks kuupäevaks registreeritud pole, loetakse võistleja mitteregistreerunuks ja oma kohast loobunuks ning osalusõigus läheb paremuselt järgmisele.

Lisaks harrastajate Porsche Karikasarja viimasele etapile oli Sammulis kavas rohkelt muidki sõite. Kõrgeim parkuur hüpati 130cm tasemel, ümberhüpetele pääses kaks võistluspaari, kus Piret Ervald edestas hobusega Ice de Wiqui lätlannat Jolanta Adamsonet, kes võistles hobusega Luksora. Kõrgusel 120cm oli parim Kati Raidma hobusega Vaya Bella, kõrgusel 110cm Eva-Johanna Jürgenson hobusega Preston. Madalaimas sõidus, kus takistuste kõrguseks 100cm võttis kolm esimest kohta Berit Lehtsaar, seda vastavalt hobustega Lasca 14, Award ja Solei Solei.

Sammuli tulemused leiab siit: https://ratsanet.ee/events/441?locale=et

<https://ratsanet.ee/events/441?locale=et&year=2015> &year=2015

Porsche Karikasarja edetabel: http://www.ratsaliit.ee/alad/hs/hs-sarjad/