Sammulis toimus suurejooneline takistussõiduvõistlus

Kertu Klettenberg ja D.Lady. Foto: Kaire Krass

20.-22.juulil kogunes takistussõitjate paremik Sammulisse, kus suvise ilma saatel toimus koguni kolmepäevane takistussõiduvõistlus. Lisaks varem juba Hobumaailmas kajastatud Noorhobuste Tšempionaadile, viidi läbi Viljandimaa Karika II etapp ja Eggersmann Juunioride Suvekarika III etapp ning ka hulgaliselt avatud arvestusi. Kolme päeva jooksul tehti üle 700 stardi. Nädalavahetuse kõrgeimates parkuurides näitas parimat vormi Kertu Klettenberg D.Lady’l.

Reedeseks põhisõiduks oli tõusva raskusega ja jokkeriga parkuur kõrgusel 130 cm. Stardis oli kakskümmend neli paari, kellest 4 lõpetasid raja vigadeta. Kiireima ajaga võtis Janely Saar (Pärnumaa RSK) hobusega Ilsonne V Bareelhof, teiseks sõitsid end Hanno Ellermann (ESHKS) ja Freedom, kolmandad olid Aleksandra Kliimand (Tartumaa RSK) ja Warlock.

Janely Saar ja Ilsonne V Bareelhof. Foto: Kaire Krass

Eggersmanni Juunioride Suvekarika III etapil asus starti 10 paari. Vigadeta läbisid 125 cm kõrguste takistustega raja vaid esikolmikusse pääsenud sportlased. Esikoha napsas seekord 130 cm parkuuris kolmanda koha saanud Aleksandra Kliimand (Tartumaa) Warlockiga. Teisele kohale platseerus Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusega B C Qastina, kolmandad olid Mirell Luts (Tartu Kalevi RK) ja E. Eelmised etapid võitnud Johanna Brigite Verro ja Dexter pidid sel korral leppima nelja karistuspunktiga.

120 cm avatud sõidus oli end proovile panemas 42 paari, vigadeta lõpetas neist seitseteist. Parima tulemuse sõitis välja Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusega Solei Solei.

Älis-Sille Hein (Tondi RSK) ja Vedette B võtsid võidu 110 cm parkuuris, kus seljatati lausa 59 paari.

Reedese võistluspäeva suurima osavõtjate arvuga oli parkuur kõrgusel 100 cm. Mõõtu oli võtmas 67 paari. Teistele tegi silmad ette kõigest kolmeteistaastane Johanna Krippel (Viru Ratsu) hobusega Donette. Napilt jäid teisele kohale Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja Aga Flamenco Von Feicht, kolmanda koha said Helena Ringo (Audruranna RSK) ja Kaid.

Reedest võistluspäeva alustas parkuur kõrgusel 80 cm, mille võitis 44 osaleja seast Kati Raidma (Vändra RSK) poniga Wanessa.

Viiskümmend üks paari osales 110 cm kõrguses parkuuris, kus puhtaid sooritusi oli kokku seitseteist. Kõrges konkurentsis võttis võidu Adeele Tafenau (Pärna RSK) hobusega Diamant’s Girl Z.

Parima tulemuse 120 cm parkuuris sõitsid Egle Palm (RK Ruila Tall) ja Power Of Gold. Teisele kohale sõitsid end Annika Veerpalu (Nõo RK) ja Quentina ja kolmas oli Paul Argus (Tondi RSK) Cintaga.

Egle Palm ja Power Of Gold. Foto: Kaire Krass

Laupäevaseks põhisõiduks oli kahefaasiline rada kõrgusega 135 cm, kus esikohta oli püüdmas 19 paari. Nelja karistuspunktiga teises faasis lõpetas 4 paari. Kiireima ajaga võttis võidu Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) hobusega D.Lady, teise koha sai Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ning kolmandad olid Hanno Ellermann (ESHKS) ja Freedom.

Hanno Ellermann ja Freedom. Foto: Kaire Krass

Pühapäevast võistluspäeva alustati 100 cm parkuuriga, kus parima tulemuse sõitsid Reti Ojasalu ( RSK Ruttar) ja Legendary Invincible Knight.

Annika Veerpalu (Nõo RK) ja Quentina näitasid head minekut ka pühapäevases 115 cm parkuuris, kus võeti võit 33 osaleja seast.

Võistluste eelviimases parkuuris kõrgusel 125 cm oli osalemas 19 paari, neist lõpetas vigadeta neli. Sõidu võitsid jällegi Annika Veerpalu (Nõo RK) ja Quentina, teisele kohale jõudsid Johanna Brigite Verro (RK Ruila Tall) ja Dexter, kolmandad olid Andres Zirk (Tartumaa RSK) ja Stannus.

Annika Veerpalju ja Quentina. Foto: Kaire Krass

Põhiparkuuriks oli rajameister üles seadnud 135 cm kõrguste takistustega raja. Põhiparkuuris hüppasid raja puhtalt 16 paarist täpselt pooled. Ümberhüpped läbis vigadeta viis paari, kiireima ajaga viis võidu koju Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) D.Ladyga, teise koha said Maarja Martinson (Tondi RSK) ja Banderas B, kolmandale kohale patseerusid Hanno Ellermann (ESHKS) ja Dixon.