San Marino Rahvuste Karika etapivõit Brasiiliale, finalistid selgunud

Möödunud nädalavahetusel jõudsid lõpule tänavuse Furusiyya FEI Nations Cup etapid San Marino Rahvuste Karikaga, mis tegelikkuses viidi läbi tuntud Itaalia ratsakeskuses Arezzos. Võiduga lahkusid Brasiilia takistussõitjad.

San Marino on vaid 61 km2 suuruse pindala ja 32 400 suuruse elanikkonnaga linnriik, mida igast küljest ümbritseb Itaalia. Vaatamata oma väiksusele on San Marino FEI täieõiguslik liige ning omab õigust korraldada Rahvuste Karikat. Kas tegemist oli itaallaste kavalusega korraldada aasta jooksul kaks Rahvuste Karikat või siiski sanmarinolaste soov, kuid võistlus viidi edukalt läbi Arezzo ratsakeskuses.

Euroopa teise divisjoni viimasel etapil käis võitlus divisjoni kolmandale kohale, mis tagas viimase pääsu selle kuu lõpus Barcelonas toimuvasse finaali. Divisjoni liidrid belgia ja Rootsi võisid end juba kindlamalt tunda. Paremad kohad hõivasid aga hoopiski teistesse divisjonidesse kuuluvad rahvused. kaheksa karistuspunktiga tulid võitjaks brasiillased, keda esindasid Rodrigo Pessoa ja Citizenguard Cadjanine Z, Eduardo Menezes ja Calavda, Alvaro de Miranda ja AD Uutje ning Marlon Zanotelli ja Clouwni. 16 karistuspunktiga jagasid teist kohta Prantsusmaa ja Šveits. Viimase finaalikoha tagasid endale aga kuuendal kohal lõpetanud austerlased.

Samas toimunud pühapäevase 160 cm kõrguse Grand Prix võit läks samuti Brasiiliasse. tõenäoliselt nende hetkel tituleerituimale aktiivsele takistussõitjale, kelleks on Rodrigo Pessoa. Võit tuli Pessoale samal hobusel, kellega ta osales Rahvuste Karika sõidus.

Arezzos toimunud San Marino Rahvuste Karika tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/836/836zeitplanENG.htm, võistluste kodulehekülje http://www.csiosanmarinoarezzo.com/