Sandra Anet Kalju ja Hello Kitty kvalifitseerusid Euroopa Meistrivõistlustele

Foto: erakogu

Möödunud nädalavahetusel Taanis Kalundborgis toimunud kolmevõistlusel osales Eesti juunior Sandra Anet Kalju hobusega Hello Kitty. Paar läks püüdma kvalifikatsiooni Euroopa Meistrivõistlustele ning rõõm on tõdeda, et kvalifikatsiooninorm täideti. Nüüd jätkatakse treenimist ja unistuste nimel töötamist Rootsi kolmevõistlustreeneri Lars Christenssoni käe all.

Sandra ja Hello Kitty jaoks oli see nende esimene CCI2*-L tasemel kolmevõistlus, sama paar on eelmisel aastal võistelnud ühel korral CCN1*. Seega oli see paras väljaskutse, et sõita esimest korda kõrgemat ja tehnilisemat taset ning sihtida kohe ka kvalifikatsiooni.

Koolisõit lõpetati väga hea tundega, hobune oli Sandra sõnul väga koostööaldis ning keskendunud. Kohtunike tagasiside oli samuti positiivne, kuid juhiti tähelepanu kujundite täpsusele, kust seekord punkte kaotati. Larsi sõnul aga on see kõige lihtsam asi, mida arendada, et järgmine kord tugevam skeem sõita. Ka Sandra Eestis paiknev koolisõidutreener Diana Pruks oli paari esitusega rahul.

Krossirada oli Eesti mõistes väga künklikul alal ning peaaegu igale tõkkele lähenedes tuli kas mäest üles või alla sõita. Samas oli rada väga mõnusa minekuga, mis oli põimitud keerulisemate kohtadega. Kross lõpetati ilusa puhta sõiduga, saades ainult paar miinuspunkti ületatud aja eest. Pärast krossi taastus hobune kiiresti ning ka krossil olev veterinaar vaatas hobuse üle ning ütles, et hea on näha õnnelikku hobust.

Sandra Anet ja treener
Foto: erakogu

Järgmise hommiku vet-check läbiti edukalt ning valmistuti viimaseks alaks – takistussõiduks. Soojenduses oli tunda, et hobune on väsinud ning ratsanikul pinge üleval. Pärast eelneva päeva eneseületust krossil lahutas neid kvalifikatsioonist vaid üks ala. Parkuur kõrgusel 115 cm läbiti 16 karistuspunktiga, mis tagas neile kvalifikatsiooni Euroopa Meistrivõistlustele!

Sandra ja tema treener Grethe Aikevitšius on viimased poolteist kuud treeninud Rootsis Lars Christenssoni käe all, kes aitab neil valmistuda Euroopa Meistrivõistlusteks. Kuigi Rootsis on oldud alles poolteist kuud, on Lars Grethe mentoriks olnud juba aasta algusest, seega koostööd on tehtud pikemat aega. Kui Sandra Rootsis treenimise eesmärgiks on valmistuda EM-iks, siis Grethe eesmärgiks on arendada end treenerina. Tõotab tulla põnev suvi kolmevõistlusmaailmas!