Sandra Anet Kalju ja Hello Kitty lõpetasid kolmevõistluse Euroopa meistrivõistlused 42. kohal

Sandra & Hello Kitty Kose krossirajal. Foto: Elin Jalakas

Läinud nädalavahetusel toimus Rootsis Segersjös kolmevõistluse Euroopa meistrivõistlused juunioridele ja noortele, kus 67 juuniorsportlase seas startis ka meie noor ratsutaja Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET) oma võistlusratsul Hello Kitty.

Koolisõidus saavutati 61,59% ning sellega platseeruti peale esimest ala 38,4 kp-ga 59. kohale. Ala tugevaim tulemusi sõideti välja sakslanna Viktoria Weyersi ja hobuse Lariostea H poolt – 77,80%.

Laupäeval keerulistes ilmastikutingimustes toimunud 21 takistusest koosnenud CCI2*-L krossi kogupikkuseks oli tuntud Suurbritannia rajameister Eric Winter seadnud 3680 m ning normiajaks 7 minutit ja 5 sekundit.  Meie võistluspaar läbis raja puhtalt, ent korjas rajalt kaasa 27,2 karistuspunkti ületatud normiaja eest. Peale krossi tõusis meie paar 65,6 kp-ga 41. kohale.

Krossifaasis elimineeriti kokku 13 sportlast 67. startinust ning kokku tehti rajal 31 tõrget. Vaid 35 paari finisheerusid ilma tõkkevigadeta, kellest 17 suutsid seda teha normiajas sees. Kõige raskemaks takistuseks osutus takistus nr. 11A, kus tehti kokku 17 tõrget.

Takistus nr. 11A nimega Landshypotek Cornbrush Box. crosscountryapp.com

Pühapäev kulmineerus takistussõiduga ning siin koguti rajalt kaasa 16,4 kp-d, millest 0,4 aja eest. Lisandunud karistuspunktid andsid Sandra Aneti ja Hello Kitty lõpptulemuseks 82,0 kp ning 42. koha.

Juuniorklassi võit läks sakslanna Nane Nikolaus Dehnile hobusel Zilia D lõpptulemusega 29,2 kp. Noorteklassi võitis Ingrid Klimke tütar sakslanna Greta Busacker hobusel Scrabble OLD lõpptulemusega 29,3 kp. Lisaks väärib äramainimist põhjanaabri soomlanna Veera Mannineni ja Sir Gregi kõrge 7. koht noorteklassis, tulemusega 42,4 kp.

 

Küsisime Sandralt ka temapoolseid kommentaare.

  • Räägi meile, mis oli Euroopa meistrivõistluste teekonna jooksul Sinu jaoks kõige keerulisem osa? Kui palju oli sellel teekonnal abiks rootslasest treener Lars Christensson?

Kõige keerulisem oli motivatsiooni hoidmine, kui trennis ei läinud nii nagu oleks tahtnud. Tihti tekkis tunne, et me pole ikkagi EMiks valmis. Lars oli kirjeldamatult suureks abiks! Nii treenerina kui ka mentaalse toena.

  • Räägi Segersjö võistlusest, kuidas hindad oma õnnestumisi alade lõikes?

Koolisõidus tuli kahjuks sisse kaks viga, mis mulle kalliks maksma läksid, kuid muidu jäin sõiduga väga rahule.

Hobune oli krossis lihtsalt imeline! Ilm ei olnud eriti hea – tuuline, vihmane ja külm, mis tegi krossiraja ääretult libedaks. Rada oli väga tehniline ja takistused olid suured aga tänu Larsi õpetussõnadele ja Kitty aususele ning heale koostööle saime me selle ilusti läbi sõidetud. Saime küll aja eest karistuspunkte, sest valisin rajal kaks alternatiivi aga aega me seekord taga ei ajanudki. Tähtis oli vigadeta kross ja selle me saavutasime – ma olen nii õnnelik ja ei suuda seda kohati isegi mitte uskuda. 

Enne takistussõitu olin ma isegi veidi rohkem närvis kui enne krossi. Kittyl oli üllatavalt palju energiat ja soojenduses hüppas hobune imeliselt. Rada oli muidugi ülesse pandud nii, et pusimist jagus – puhtaid sõite oli vähe. Kuigi me kogusime rajalt 16kp siis oli see sõit tehnika ja minu sõidustiili poole pealt parem kui kunagi varem.

Teekond EM-ni oli põnev, raske, arendav. Mul on südamest hea meel, et minu ümber on nii palju armsaid inimesi, kes kogu selle aja on toeks olnud ning kaasa elanud.

  • Mis on nüüd edasised plaanid?

 See nädal käib Kitty maastikutel ning siis vaatame, kuidas tunne on, et kas teeme viimase võistluse Põhjamaade meistrivõistlustel.

 

Kõik CCI2*-L tulemused siin

Kõik CCI3*-L tulemused siin