Särevere takistussõiduvõistlus kujunes startiderohkeks

Möödunud pühapäeval peeti Säreveres suur takistussõiduvõistlus, mille raames viidi läbi EHS-i tori-, trakeeni- ja eesti tõugu hobuste sarja finaal, samuti ERL-i Ponikarika kümnes etapp ning anti välja Türi valla karikas.

ERL-i Ponikarka raames oli Säreveres kavas viimane etapp enne finaale. Ponikarika madalama arvestuse finaal leiab aset oktoobrikuu lõpus Tondil, kõrgema arvestuse finaal aga oktoobri alguses Saku Suurhallis. Viimasel Ponikarika etapil võisteldi kahefaasilistes parkuurides. Kõrgemas arvestuses hüpati kõrgusel 100cm ja esikomikusse jõudsid Susanna Maria Tiigi (Simon) ja Mon Comery, Rene Karus (Tondi) ja Velvet ning Teele Kaal (Tondi) ja Kamiera. Karus ei osalenud sarja arvestuses, seega kolmanda koha punktid sai viiendana lõpetanud Marta Juhkami (Simon) poniga Mon Arh. Madalamal tasemel, kus takistuste kõrguseks 90cm, tegi parima tulemuse Vändra klubi sportlane Taisi Viire poniga Hidalgo. Talle järgnesid Rebecca Blumfeldt (Tondi) ja Wise Guy ning Age Adamson (Simon) ja Hobbs.

Türi valla karikas anti välja kõrgusel 120cm ja selle võitis Berit Lehtsaar (Viljandimaa) hobusega Award. Teisena lõpetasid karikasõidu Rain Koch (Jakoch) ning Uppercut, kolmandana Helina Kalev (Liivimaa) ja Putter Atacama.

Nimetame ära ka muude parkuuride parimad. Kõrgusel 110cm võitis Berit Lehtsaar hobusega Lasca 14, parim trakeen oli viiendana lõpetanud Preston Eva-Johanna Jürgensoniga (Viljandimaa) sadulas, pari tori tõugu hobune Cascania, kellega Rebeka Luhaste (Viljandimaa) saavutas kümnenda koha. Kõrgusel 100cm saavutas kaksikvõidu Annika Veerpalu (Nõo), kusjuures võidu toonud Eepos oli ühtlasi parim trakeen, teise koha andnud Casandra parim tori tõugu hobune. 90cm avatud klassi võitsid Riin Kurrikoff (EHS) ja Trikk. Kõrgusel 60-80cm võitis Riin Ingre Saare (Vändra) hobusega Mexicana, parim eesti tõugu hobune oli teisena lõpetanud Toonik, kelle ratsanikuks Anett Pajur (Tondi). Sama kõrguse tori tõugu 4-5aastaste hobuste arvestuses olid parimad Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Paeonia.

Kõik Särevere võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/430?locale=et&year=2015