Säreveres leidis aset Järvamaa Kutsehariduskuse karikas koolisõidus

Foto autor: Danae-Gertrud Rits

Laupäeval, 29. mail võistlesid koolisõitjad Säreveres Järvamaa Kutseharduskeskuse karikal. Sama võistluse raames leidis aset ka Talendijahi III etapp ning Harrastajate Karika I etapp. Päeva jooksul sõideti koguni 8 erinevat skeemi alates tasemest ABC kuni M, erinevaid võistlusklasse oli kokku 11. Tulemused leiad SIIT.

Küsisin kommentaari võistluse direktorilt Külli Marrandilt. Külli nentis, et koolil on aastakümnete pikkune takistussõiduvõistluste korraldamise traditsioon ning üle viieteistkümne aasta on korraldatud ratsavõistlusi kaks korda aastas – septembris ja mai lõpus/juuni alguses. Nüüd tundub tekkivat uus traditsioon ka koolisõiduvõistluste korraldamise näol. Huvitav on see, et võistlused korraldatakse lõpukursuste õpilastega – see on üks nende õppetöö (hobuhooldaja eriala õpilaste lõpuöö) osa. Peale kevadisi võistlusi on õpilastel veel kutseksamid ja siis ongi kooli lõpetamine.

Külli sõnul korraldab kool traditsiooniliselt laupäeviti koolisõidu- ja pühapäeviti takistussõiduvõistlust. Kui koolisõiduvõistluste algusaastatel olid skeemid kergemad ja võistlejaid oli väga vähe, siis iga aastaga on võistlejate arv suurenenud ning on lisandunud ka raskemaid skeeme. Laupäeval, 29. mail toimunud võistlused on ajaloo suurimad, kus startijate arv lähenes 150-le. Kuna ühel päevaga ühel väljakul nii suurt osalejate hulka poleks olnud võimalik võõrustada, siis pandi ajaloos esimest korda välja koguni kaks võistlusväljakut, kus võistlused toimusid paralleelselt.

Õpilaste arvates läks päev väga ruttu ning esines ka sekeldusi, mida oli väga huvitav lahendada. Nende meelest oli huvitav õppida päris võistluse asjaajamist ning korraldamist ning eriti meeleolukas oli see, et võistlejaid oli palju ja võistlus toimus korraga kahel väljakul. Nii õpilastele kui töötajatele oli väga huvitav ja hariv päev, just nii nagu koolis olema peab!

M-klassis startinud Ave Kuusemetsa sõnul oli tegu toreda võistlusega, kus kõik sujus ja ka ilm oli korraldajatel väga hea tellitud! Marii-Heleen Raidmets, kes startis kahe noorhobusega A2 klassis, kiitis samuti head korraldust, kuigi ajakava oli veidi nihkes ja kahel platsil võistluse pidamine tundus olevat paras pähkel. Lisaks tõi ta esile toredaid inimesi ning mõnusat õhkkonda, kus on hea noorte hobustega võistelda!