Säreveres peeti 5. Araabia Hobuste Päev

Eesti ilusamad araabia tõugu hobused olid sel laupäeval, 8. septembril Järvamaa Kutsehariduskeskuses Poola kohtuniku Tomasz Tarczynski hinnata ja kommenteerida. Valiti parim noor täkk ja mära ning ühtlasi ka tänavuaastane parim araabia hobune.

Kokku esitleti 11 hobust, millest 9 olid puhtatõulised araablased ning kaks araabia ristandid. Erilise tähelepanu osaliseks sai Maie Kuke graatsiline mära Virginia (kasvataja Kalju Künnapu), kes valiti parimaks märaks ja BEST IN SHOW tiitli vääriliseks.

Parim araabia hobune 2012 – Virginia ja esitleja Minni Mangman

Parim noor mära Vandah el Aryes kuulub Ines Beilmannile ja on sündinud ja Eestisse toodud hiljuti Austriast.

Ines Beilmann ja parim noor mära 2012 – Vandah el Aryes

Noorte täkkude ringist valiti parimaks Lilian Schönbergi tuline täkk Jasim el Awrah, kelle kasvataja on Astra Nilk.

Parim noor täkk 2012 – Jasim el Awrah

Araabia hobuste ristandite ringis oli selle päeva parim mära Poledra, kes kuulub Järvamaa KHK-le ja kelle kasvatajaks on Renate Kaupmees.

Kogenud araabia hobuste kasvataja ja hindaja Tomasz Tarczynski leidis Eesti araablaste vead ja silmapaistvad välimiku eelised ning oli valmis oma hindamist ka kasvatajatele ja hobuseomanikele põhjendama. Tarczynski jagas päeva lõpus veel huvilistele näpunäiteid araablaste kasvatamisel ja pidamisel.

Araabia hobuse imetlejate aasta suursündmuse muutis veelgi uhkemaks Minni Mangmani kostüümratsutamise show võidumäral Virginia. Oli kaunis sügisene päev kaunite hobuste seltskonnas. Ürituse korraldajaks oli EHSi Araabia Hobuste Haruselts.

Minni Mangman ja Virginia

Protokolli saab vaadata siit: http://www.ehs.ee/images/stories/Joudluskatsed%202009%20-%20/Joudluskatsed%202012/120908%20Prot.Araabia%2008.09.12.pdf

Sanna Turu