Säreveres peeti laupäeval Tori ja Eesti hobuse koolisõidu karikasarja finaal

Möödunud laupäeval peeti Säreveres Tori ja Eesti hobuse koolisõidu karikasarja finaal, mille raames anti ühtlasi välja Türi valla karikas koolisõidus. Kuigi samal ajal võistlesid koolisõitjad ka Kurtnas, jagus Säreverregi hulgaliselt sportlasi ja hobuseid.

Kõrgeimaks tasemeks Säreveres oli L, kus skeemis L33 peeti eraldi arvestust Tori hobustele ja avatud klassile. Parima Tori hobusena hinnati 66.406% vääriliseks Forteesia esitus, kelle ratsanikuks Getter Kangur (Tondi). Neile järgnesid tulemusega 66.172% Zäz ja Helena Kaal (Tondi) ning 61.172% tulemusega President ja Liis Ira (Niitvälja). Avatud klassi võit läks tulemusega 65.859% Maria Petersonile (Liivimaa) Eesti hobusega Rüütel.

Ka skeemis A19 oli kaks arvestust – avatud klass ja noored ratsanikud koos harrastajatega Tori tõugu hobustel. Avatud klassi võit kuulus 71.207% tulemusega Marii-Heleen Raidmetsale (Audruranna) hobusega Chaplin, noorte ja harrastajate parimed olid Helena Kaal ja Zäz, kelle tulemus hinnati 66.034% vääriliseks.

Skeemis A8 võistlesid nelja- ja viieaastased ning esimest hooaega võistlevad Tori tõugu hobused, samuti peeti arvestust avatud klassile. Noorhobuste parima tulemuse sõitis välja President Liis Iraga, nende skooriks kujunes 67.037%. Avatud arvestuses olid parimad Kadri Kullerkupp (Avante) ja Tori hobune Pääsu tulemusega 64.074%.

Eesti tõugu hobused võtsid mõõtu skeemis A23, mille 71.250% tulemusega võitsid Maria Peterson ja Rüütel. Teist kohta väärinud tulemuse, 67.813%, sõitsid välja Maria Vanatoa (Märjamaa) ja Vuvuzela, kusjuures sama skoor arvestati ka üldhinnetega kolmandaks platseerunud Marian Koplimäele (Tallinna Ratsaspordikool) ja Ruudikule. Sama skeemi avatud arvestuse parimad olid Juula Reinumägi (Tartumaa) ja Eisrevue tulemusega 67.604%.