Säreveres selgusid karikasarja Tori Hobune 2011 võitjad

Pühapäeval lõppes Säreveres karikasari Tori Hobune 2011, arvukate pealtvaatajate ees selgitati välja tänavused karikavõitjad nii kooli- kui ka takistussõidus. Tänavu oli takistussõidu madalamas klassis kavas ka eesti tõugu hobuste arvestus.

Ühe karikasarja korraldaja, Eesti Hobusekasvatajate Seltsi tegevdirektori Krista Sepp sõnade järgi tõi karikasari Tori Hobune 2011 esile huvitavaid noori tori hobuseid ja ka ratsasportlaseid, kellele tori hobusega meeldib võistelda: „Tori hobuste ja eesti hobuste võistluse ühendamine on hea, noored seovad end meie oma tõugudega, nendega sportimisega. Meeldejäävaid esitusi tegid Getter Kangur Forteesiaga koolisõidus ja Riin Ingre Saare Orsellaga takistussõidus. Ühtlaselt kindlalt esinesid Anika Veerpalu Casandral ja Elis Nõgel Verso de Leel."

Koolisõidu staarideks kujunesid Getter Kangur ja Forteesia

Viimast karikasarja etappi alustati koolisõiduga, skeemis A18 võistles kümme võistluspaari. Noorte ja harrastajate seas tuli tori hobuste arvestuses karikasarja võitjaks Getter Kangur Forteesial, hobuse aretaja Elle Mässak ja omanik Ülle Hanni.

Getter Kangur ja Forteesia. Foto: EHS

Koolisõitjad jagasid edasi karikaid skeemis A1. Viie ja kuue aastaste tori tõugu hobuste seas oli parim jällegi Getter Kangur Forteesial, vanematel tori hobustel krooniti karikasarja võitjaks Eliis Veiper ja Agarus Ise, hobuse aretaja ning omanik Jäneda Hobusekasvandus.

Eliis Veiper ja Agarus Ise. Foto: Krista Sepp

Takistussõidu madalamates klassides võidutsesid Riin Ingre Saare ja Orsella

Takistussõitudes kõrgustel nii 80 kui ka 100 sentimeetrit tulid karikavõitjaks Riin Ingre Saare ja Orsella, aretaja ja omanik Tori Hobusekasvandus.

Riin Ingre Saare ja Orsella. Foto: erakogu

110 cm arvestuses tuli karikavõitjaks Annika Veerpalu hobusel Casandra, kelle aretajaks ja omanikuks on Veerpalu ise. 120 cm klassi üldvõit kuulus kindlalt Elis Nõgelile Verso de Lee-l Heimtali Hobusekasvandusest.

Annika Veerpalu ja Casandra. Foto: Krista Sepp

Elis Nõgel ja Verso de Lee. Foto: Krista Sepp

Eesti tõugu hobuste arvestuses tuli parkuuris kuni 80 sentimeetrit karikasarja võitjaks Kati Raidma Ralfil, aretaja ja omanik OÜ Probil, esindaja Tiiu Toots.

Kati Raidma ja Ralf. Foto: Krista Sepp

Riin Ingre Saare ütles oma esitust karikasarjas kommenteerides, et võidud tulid eeskätt tänu hobusele: „Hobune oli mul tänavu väga hea. Ta tegi suurepärast tööd. Orsella on suure-suure hingega hobune ja ta päästis mind paljuski.“ Saare lootis ühtlasi, et tema ja Orsella teed jäävad edaspidigi kokku, sest side, mis ratsaniku ja hobuse vahel tekkinud on, pidavat tema sõnutsi tugev olema.

Särevere võistluse kõiki resultaate saab vaadata hobusekasvatajate seltsi kodulehel, aadressil www.ehs.ee

Eesti Hobusekasvatajate Selts