Savonlinna Ooperimängudel olid edukad Kullo Kender ja Renek Rosenberg

Möödunud nädalavahetuse kolmel päeval peeti Soomes Savonlinnas Ooperimängude nimeline takistussõiduvõistlus, kus eestlasi Kullo Kenderit ja Renek Rosenbergi saatis suhteline edu.

Savonlinna võistlus päädis pühapäevase Grand Prix`ga, mille esimese vooru kõrguseks oli 145cm, teises 150cm. Mõlemad osalenud Eesti takistussõitjad pääsesid teise vooru ning Kullo Kenderi ja LRK Aceri tulemuseks oli neljas koht nelja karistuspunktiga teisest voorust, Renek Rosenberg ja Vinski TT lõpetasid mõlemad voorud nelja karistuspunktiga ning platseerusid kuuendaks. Grand Prix võitis Soome takistussõitja Janna Jensen hobusega Calbay, kelle tulemuseks oli null karistuspunkti.

Kenderil õnnestus Savonlinnas saavutada ka üks alavõit, kui ta oli San Antonioga parim reedeses 130cm sõidus. Samas parkuuris kuulusid Kenderile veel teine koht hobusega Nelsa ning neljas koht hobusega LRK Axel V. Rosenberg oli samas sõidus hobusega Vinski TT viies, hobusega Helios de Muze seitsmes.

Laupäevases 140cm kõrguses ümberhüpetega sõidus läbisid põhiparkuuri vigadeta nii Kender ja LRK Acer kui ka Rosenberg ja Vinski TT. Mõlemad lõpetasid ümberhüpped nelja karistuspunktiga, olles vastavalt kuues ja seitsmes. Nimetatutele lisandus veel hulgaliselt auhinnalisi kohta, mille kohta leiate lähemat infot aadressilt http://online.equipe.com/en/competitions/13522