Schockemöhle ei suuda otsustada, mida Totilasega edasi teha

Maailmakuulsa koolisõiduhobuse Totilas üks omanikke Paul Schockemöhle tunnistas kaks päeva tagasi ajakirjale Spiegel, et need kaks aastat, mil hobune on olnud sakslaste valduses, on olnud kaugel täiuslikkusest ning 2013. aastal püütakse paaritamise asemel keskenduda ainult spordile. Täna võttis kuulus hobusekasvataja oma sõnad tagasi ning teatas, et see jutt on "bullshit".

2010. aastal hirmkalli raha eest sakslaste omandusse sattunud hollandi soojavereline Totilas on ajakirjanduse orbiidis tänaseni. Pärast ebaõnnestunud katseid uue ratsaniku Matthias-Alexander Rathiga uuesti edetabeleid vallutada ja rekordeid püstitada toodi vabanduseks nii hobuse kui ratsaniku terviseprobleeme kui ka paaritushooaega, mis pidi olema liiga intensiivne. Küllap teab vaid valitud seltskond tegelikku tõde ning seda, kas vabandused olid põhjendatud või mitte. Nüüd on aga paari viimase päeva jooksul ajakirjandusse lekkinud kaks uut, täiesti vasturääkivat uudist.

Neist esimese kohaselt oli Schockemöhle tunnistanud saksa uudisteportaalile Spiegel, et "Totilasega on kõik valesti läinud, mis minna sai", kuid ta on optimistlik, sest nende uus plaan on 2013. aastal pühenduda vaid spordile. Seetõttu ei paku täkk värsket spermat ning kasvandusel jäävad saamata sajad tuhanded eurod. Kindlasti on selle peale ka pahased kõik potentsiaalsed kliendid ning Totilast ei presenteerita täkkude näitustel. "Kui ei oleks olnud Hagenit, siis ma ei oleks nii optimistlik, kuid nad näitasid seal mõlemad, milleks nad on võimelised," kommenteeris Schockemöhle üht vähestest võistlustest, kus paaril läks edukalt. "Nüüd keskendume me ainult spordile."

Saksakeelset originaaluudist saate lugeda siit: http://www.spiegel.de/sport/sonst/totilas-besitzer-paul-schockemoehle-gibt-fehler-zu-a-868367.html

Täna aga pöördus jutt 180 kraadi. "Bullshit," ("Jama" – toim.) lausus Paul Schockemöhle St.George online'ile. "Totilas tuleb kasvandusse talvel kolmeks kuuks ja tema värske sperma on kindlasti saadaval. Lihtsalt me piirame paaritust võistlushooajal."

"Viimase kahe aasta jooksul oli meil koguaeg plaan, et paaritushooaeg kestab Totilasel maikuuni, kuid suurte soovijate arvu tõttu tegime me seda siiski aastaringselt," kommenteeris hobuse üks treenereid Klaus Martin Rath, kelle meelest saigi liigne paaritamine sportlikele saavutustele saatuslikuks.

Uus uudis on leitav siit: http://www.st-georg.de/news/detail.php?class=6&objectID=13645

Totilase omanikud Paul Schockemöhle ja Ann Kathrin Linsenhoff väidavad endid siiski olevat optimistlikud, kuna nad usuvad Matthiase treenerisse Sjef Janssenisse, kelle juurde Hollandisse treeningule peab paar sõitma iga nädal. Janssen on üldiselt tuntud kui treener, kes väidetavalt pooldab rollkuri ning Totilase omanikele on tegelikult isegi esitatud ametlik süüdistus hobuse väärkohtlemises Saksamaa loomade eestilise kohtlemise organisatsiooni poolt. Süüdistuses, mida hetkel Frankfurti Kohtus menetletakse, juhitakse tähelepanu rollkuri kasutamisele ning sellele, et Toto peab pidevalt elama teistest hobustest eralduses, kuna tegemist on sugutäkuga. "Me ei ole mitte midagi sellest kuulnud, ainult lugenud," kommenteeris Klaus Martin Rath, kes on veendunud, et nende paarituskeskus on kooskõlas kõikide Euroopa Liidu nõuetega.

Süüdistuse kohta on võimalik lugeda siit: http://www.eurodressage.com/equestrian/2012/10/22/german-branch-peta-files-charges-against-totilas-owners

Veel samal teemal: http://www.horsemagazine.com/thm/2012/11/totilas-unsuccessful-million-stallion/