Scott Brash krooniti laupäeva hilisõhtul Longines Global Champions Touri võitjaks

Möödunud laupäeva hilisõhtul selgusid Katari pealinnas Dohas tänavuse Longines Global Champions Touri parimad, kellest võitjaks krooniti oma 28. sünnipäeva tähistanud britt, võistkondlik Olümpiavõitja ning Euroopa Meister, Scott Brash.

Noor britt ei mahtunud finaaletapi eel esikomikussegi, kuid võitis finaaletapi, samas kui mitmeid peapretendente tabas ebaõnn, ning kindlustas selliselt endale parima punktisumma. Brash osales Dohas oma põhihobusel Hello Sanctos, kellega läbiti vigadeta nii 160 cm kõrguste takistustega parkuuri mõlemad voorud kui ka ümberhüpped, kus ta oli viimaseks startijaks. Sel korral oli ümberhüppajaid vaid kolm, lisaks Brashile sekslased Ludger Beerbaum ja Marcus Ehning. Teisena lõpetas Beerbaum Chiaral, kelle sooritus oli samuti vigadeta. Kolmanda koha saavutas finaaletapil Marcus Ehning, kes hobusega Plot Blue kogus neli karistuspunkti.

Mis siis juhtus finaalieelse esikolmikuga – Laura Kraut, Christian Ahlmann, Edwina Tops-Alexander. Kõige lähemale üldvõidule jõudis Ahlmann. Sakslane võistles oma põhihobuse Taloubet Z vigastuse tõttu selgi nädalal elukaaslase Judy-Ann Melchiori hobusel Aragon, kellega nädal varem võitis Stuttgardi Mk-etapi. Paraku teeniti teises voorus üks karistuspunkti ületatud normiaja eest, mis võttis võimaluse üldvõidule. Etapilt siiski neljas ning koondarvestuses teine koht. Liider Laura Kraut seevastu lõpetas esimese voori hobusega Cedric nelja karistuspunktiga ja teise vooru ei pääsenud. Kahekordne GCT võitja Edwina eksis esimeses voorus Ego van Ortiga suisa neljal korral.

Scott Brash oli pressikonverentsil üliõnnelik, sest oli oma sünnipäeval võitnud nii GCT Grand Prix kui kogu tuuri, teenides ühe õhtuga "tagasihoidlikud" 443 000 eurot. Scott nimetas möödunud laupäeva seni parimaks päevaks oma elus. Christian Ahlmann, kellelt võttis üldvõidu üks karistuspunkt ületatud aja eest, ütles, et loomulikult oli ta alguses kurb, kuid tegelikult on ju kõik hästi – ta võistles laenatud hobusel, kes tegi kahel järjestikusel nädalal superhead tulemused ning teinegi koht sellisel suurtuuril on hea tulemus. Senine liider Laura Kraut tunnistas, et oli parajalt närvis. Hobune hüppas hästi, kuid paraku tuli sisse üks rumal viga ning tiitl oligi läinud.

Kokkuvõtlikult tuuri parimad: Scott Brash (Suurbritannia) 203 punkti, Christian Ahlmann (Saksamaa) 194 punkti, Laura Kraut (Ameerika Ühendriigid) 187, Doda de Miranda (Brasiilia) 185, Edwina Tops-Alexander (Austraalia) 181 ning Ludger Beerbaum (Saksamaa) 180. Tuuri kodulehekülje leiate aadressilt http://www.globalchampionstour.com/ .