Scott Brash võitis jällegi legendaarse Spruce Meadows Grand Prix (VIDEO)

Möödunud nädalal peeti Kanada ja ilmselt kogu Põhja-Ameerika legendaarseim takistussõiduvõistlus Spruce Meadows Rahvuste Karikas tasemel CSIO5*, mis kuulub Rolex Grand Slam GP sarja ning millel võttis oma järjekordse võidu korra juba Grand Slam`i võitnud šotlane Scott Brash.

Rolex Grand Slam korraldajad pidid Spruce Meadow`s tõdema, et ta tegi seda jälle! Mullu lõpetas šotlane Brash Kanadas võiduga, tõustes sellega esimeseks Rolex Grand Slam võitjaks ning nüüd alustas ta potensiaalselt uut tsüklit võitmaks kolme järjestikust Slam`i Grand Prix`d. Lisaks Spruce Meadow`le kuuluvad sarja veel teatavasti Genfi ning Aacheni Grand Prix parkuurid. Kui mullu võttis Brash võidu hobusega Hello Sanctos, siis tänavu hobusega Ursula.

Kahevoorulise Grand Prix ümberhüpetele pääses sel korral Spruce Meadow`s vaid kaks paari – Scott Brash ja Ursula XII ning jänki McLain Ward ja HH Azur. Kui Ward ajas maha ühe takistuse ja Brash tuli puhtalt, olid esimene ja teine koht jagatud. Pedestali kolmandale astmele tõusis kaks vooru ühe karistuspunktiga lõpetanud itaallane Lorenzo de Luca hobusega Ensor de Litrange LXII.

Laupäeval peetud Rahvuste Karika võit läks Šveitsi, kelle liikmed saavutasid võidu ümberhüpetel Brasiiliaga. Mõlemad võistkonnad kogusid kahe vooru peale 18 karistuspunkti, kuid ümberhüpetel oli šveitslaste Alain Juffer hobusega Wiveau M puhas, seevastu kui brasiillaste Yuri Mansur Guerios ajas hobusega Quartz de la Lange maha ühe takistuse. Võitjate tiimi kuulusid veel Werner Muff ja Pollendr, Nadja Peter Steiner ja Capuera II ning Steve Guerdat ja Corbinian.

Kokkuvõtvat videoklippi saate vaadata siin:

https://www.youtube.com/watch?v=VPrIfTogjq8

Kõik Spruce Meadow suurvõistluse tulemused leiate aadressilt

http://www.sprucemeadows.com/tournaments/orderAndGo.jsp?id=29