Seekord jäid Eesti takistussõitjad Ypäjäl tagasihoidlikuks

Möödunud nädalavahetusel peeti Soomes Ypäjä ratsakeskuses sealse rahvusliku karikasarja teine etapp koondnimetusega Ypäjä Winter Festival, kus kujunenud traditsiooni kohaselt osalesid mitmed Eesti takistussõitjad.

Kui paljudelt Ypäjäl toimunud võistlustelt oleme saanud lugejateni tuua rõõmusõnumeid, siis seekord jäid eestlaste tulemused tagasihoidlikeks. Ainukesed auhinnalised kohad saavutasid Andres Udeküll (KRT) hobusega Sartors Serios Callers Only ja Renek Rosenberg (Ruila Tall) hobusel Torpille du Banney, kellega noorhobuste puhtusele peetud sõidus jagati esikohta koos 22 kaasvõistlejaga. Nimetatud sõidus hüppasid viieaastased kõrgusel 100 cm, kuueaastased, nende seas ka Torpille, 110 cm ja seitsmeaastased, kelle hulgas Sartors, kõrgusel 120 cm. Sarnaselt kahe eelmisega jagas Helen-Britt Liidemann (KRT) Siccol esikohta avatud puhtusele 110 cm sõidus.

Kuigi auhinnalistele kohtadele ei jõutud, väärivad siiski ära märkimist eestlaste puhtad sooritused. Sellega said hakkama Oliver Karma (Ruila Tall) ja Daimond kõrgusel 120 cm, Mai-Britt Nuudi (Ruila Tall) Palimeral kõrgustel 120 cm ja 130 cm ning Helen-Britt Liidemann hobusel Sicco juuniorite sõidus kõrgusel 115 cm. Paraku ei olnud nimetatud sõidud piisavalt kiired jõudmaks auhinnalistele kohtadele.

Võistluse olulisimaks sõiduks olnud Polaris Grand Prix`s, kus kõrguseks 140 cm, võttis kaksikvõidu soomlanna Janna Huhtanen, kes oli ainukesena oma hobustel puhas nii põhiparkuuris kui ka ümberhüpetel. Võit tuli hobusel Zominka, teine koht hobusel Wallstreet. Eestlastest osales Grand Prix sõidus Andres Udeküll hobusel Henrietta, kuid ümberhüpetele ei pääsetud.

Ypäjä Winter Festivali tulemustega saate huvi korral tutvuda aadressil http://online.equipe.com/sv/competitions/6003 .