Seenioride klassi Eesti meistriks koolisõidus pärjati Dina Ellermann, noorteklassis aga Getter Kangur

Täna selgitati Ruila tallides peetavatel Eesti meistrivõistlustel seenioride vanuseklassi meister koolisõiduks, kelleks sai Dina Ellermann hobusel Landy´s Akvarel. Samuti selgus meister noorte klassis, kelleks on Getter Kangur hobusega Palladion.

Ellermann ja Landy´s Akvarel olid tugeval liidripositsioonil alates laupäeval peetud esimesest osavõistlusest, kus koguti skeemi eest 69,053 protsendipunkti. Täna peetud muusikalise vabakava eest lisandus sellele veel 70,675 protsenti, mis kindlustas Ellermannile ülekaalukalt parima komplekstulemusega, 139,728 protsenti, kuldmedali.

Hõbedase medali saavutas Tiina Kuusmann hobusega Stallone, kelle koondtulemuseks oli 130,600 protsenti. Talle järgnes ülinapi vahega, tulemusega 129,078 protsenti, Anna-Liisa Rink hobusel Zäz, kes said oma soorituste eest preemiaks pronksmedali.

Noorte klassis oli tänavu parim koolisõitja Getter Kangur hobusega Palladion, kelle kuldseks lõpptulemuseks kujunes 135,819 protsentdipunkti. Kangur osales ühtlasi ka seenioride vanuseklassi võistlusel, kus saavutas Anna-Liisa Ringi järel neljanda koha. Hõbemedal läks kuni 21-aastaste ratsanike hulgas aga vastupidiselt Ringile hobusel Zäz ning pronks Ruudu Soole hobusel Belmondo.

Kõikidel võistluspäevadel Ruilas hindekohtunikuna osalenud FEI Level 4 taseme koolisõidukohtunik ja Minski Kehakultuuri Instituudi ratsasporditeaduskonna vanemõppejõud Natalia Petukhova ütles toimetuse küsimusele võistluse taseme kohta järgnevat: "Rõõmuga võin tõdeda, et igas vanuseklassis on teil mitmeid tasemel võistluspaare. Kahjuks sõidetakse Eesti meistrivõistlustel FEI mõistes tase madalamal (toim. juuniorid sõidavad FEI laste skeeme, noored ratsanikud FEI juuniorite skeeme jne.). Seda soovitaksin muuta, sama mõtte andsin edasi ka ERL-i peasekretärile. Kindlasti on kõikidel võistluspaaridel vaja rohkem kogemusi rahvusvahelistelt võistlustelt, mis tekitab täiendavat motivatsiooni ja soodustab arengut. Õnneks leiab teie lähinaabrusest rahvusvahelisi turniire, seda nii Venemaalt, Valgevenest, tänavusest ka Leedust ning loomulikult Poolast. "