Segadus hobuslaste registris

Hobuslaste registri töö on praeguse seisuga häiritud, Veterinaar- ja Toiduameti esindaja Maarja Tuimanni selgitusel on tegemist tarkvarast põhjustatud probleemiga, mis loodetakse parandada lähimal ajal.

Tuimann selgitas, et probleemi tõstsid üles mõned aktiivsemad sporthobuse kasvatajad, kes pöörasid tähelepanu sellele, et karjamaa toetuseks esitatavate andmete kontrollimiseks ei leidnud nad andmebaasist oma hobuse andmeid.

„Need andmed ei ole kuhugi kadunud. Tegemist on lihtsalt programmi tehnilise veaga. Sisuliselt peaks programm välistama topeltkannete avaliku näitamise, mille nimel on VTA ka tööd teinud.

Praegu on kannete annulleerimised kadunud ning programm arvabki, et tegemist on topeltkannetega, mida avalikult ei näidata. Sellest ka arusaamatused,“ selgitas Tuimann.

Tuimann kinnitas veelkord, andmed pole registrist kuhugi kadunud ning paanikaks pole mingisugust põhjust: „Ja ma loodan kõigest hingest, et see viga parandatakse lähimal ajal. 2. mai, millal saab esitama hakata taotlusi toetuste saamiseks, on ju väga varsti käes.“