Sehver Ypäjä Polaris Grand Prix teine, Udeküll madalamal esimene

Täna jõudis Soomes lõpule Ypäjä Winter Festival, mille teine võistluspäev tõi jällegi rõõmu Eesti ratsaspordisõpradele. Kaalukaimaks tulemuseks jäi Kätlin Sehveri ja Utinka S teine koht Polaris Grand Prix sõidus.

Polaris Grand Prix takistuste kõrguseks oli 140 cm ning ümberhüpetele pääses 25-st alustanud võistluspaarist viis. Kiireimad olid ümberhüpete puhta sõidu juures Viivi Monto (Hattel Riders) ja hobune Vip, kes edestasid Sehverit ja Utinkat pea kolme sekundiga. Vigadeta lõpetasid ka kolmanda koha saanud Peik Andersin (Kauniaisten Ratsastajat) ja Medow Lily. Eestlastest osales Grand Prix sõidus veel Kullo Kender (Tartumaa) hobusel Challenge MB, kuid nemad kajuks tulemust kirja ei saanud.

Madalamal tasemel, täpsemalt 120 cm kõrguste takistustega puhtus-kiirussõidus, võtsid võidu Andres Udeküll (KRT) ja Calcyl. Samal kõrgusel oli Udeküll 13. auhinnalisel kohal hobusega Sir Sirius, kellega arvestatavam tulemus saavutati õhtuses kahefaasilises 130 cm sõidus – viimases oli Eesti võistluspaar viiendal kohal. Samal kõrgusel keskpäeval toimunud sõidus saavutasid kuuenda koha Kätlin Sehver ja Lord Leu.

Märkimist väärivad kindlasti meie sportlaste puhtad sõidud 5aastaste hobuste 100 cm võistluses, kus puhta sooritusega jagasid kaheksa paari hulgas esikohta Kullo Kender ja Candice, Eleri Kiveste (Vändra) ja Costner ning Margit Mägi (Ruila Tall) ja Hugh Grant de Muze.

Ypäjä Winter Festivali tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/3700 .