Sehverilt teises voorus supersõit, kuid paraku jäi finaaliuks siiski suletuks

Täna peeti Austrias Magna Racino ratsakeskuses läbi noorte Euroopa meistrivõistluste teise kvalifikatsiooni teine voor, kus takistuste kõrgus minimaalselt 150 cm. Kätlin Sehver ja Utinka S tegid supersõidu lõpetades vooru vaid ühe veaga.

Täna läbisid noored Euroopa meistritiitli jahtijad teise vooru, mis oli identne eilse vooruga. Täna läbis Eestit esindav võistluspaar raja vaid ühe veaga, mis tehti 4.5 m laiusel veekraavil. Olgu öeldud, et Ruilas peetud rahvuste Karika etapil, samuti möödunud nädalasel Vazgaikiemise Rahvuste Karika etapil oli kraavi laiuseks 3.5 m. Veale vaatamata nimetas nii kohapeal viibiv Kätlini treener Riina Pill kui hobumaailm.ee toimetaja sõitu supersõiduks. Võtkem asja pigem nii – tehti vaid üks viga. Taolises konkurentsis, kus alustanud 74-st võistluspaarist oli teises kvalifikatsioonis vaid kolm nulli, on selline tulemus igati kiiduväärt.

Kuna pühapäeval toimuvasse finaali pääseb 30 parimat, tuleb meie võistluspaaril leppida sama päeva hommikuse lohutussõiduga. Pärast kahte kvalifikatsiooni on null karistuspunktiga ainuliider Prantsusmaa noorsportlane Maelle Martin hobusel Nelson du Biolay. Teisel kohal on šveitslane Martin Fuchs hobusel Principal 0.6 karistuspunktiga ning kolmas samuti Šveitsi sportlane Annina Züger hobusel Liatos, kellel karistuspunkte juba 7.15. Kõik selgub aga pühapäeval.