Sel nädalavahetusel alustavad Lääne-Euroopa takistus- ja koolisõidu MK-liigad

Kui Kesk-Euroopas on koolisõitjad jõudnud oma etappidega lõpule ja takistussõitjatel veel mõned jäänud, siis Lääne-Euroopas teevad mõlema distsipliini sportlased avalöögi alles sel nädalavahetusel.

Takistussõidus peetakse kõik Lääne-Euroopa etapid tasemel CSI5*-W ja seda vaid sisevõistlustena. Esimene käimasoleva hooaja etapp sai alguse eile Oslos. MK punkte andev parkuur on tavapäraselt kavas pühapäeval. Liiga jätkab juba järgmisel nädalavahetusel Helsingis, kus sealne Show peetakse esmakordselt kesklinnale tunduvalt lähemal asuvas jäähallis. 29. oktoobrist 2. novembrini peetakse etapp Prantsusmaal Lyonis, 6.-9. novembril Itaalias Veronas, 19.-23. novembril Saksamaal Stuutgardis, 28.-30. novembril Hispaania pealinnas Madriidis, 18.-22. detsembril Londonis, 26.-30. detsembril Belgias Mechelenis, 15.-18. jaanuaril Saksamaal Leipzigis, 23.-25. jaanuaril Šveitsis Zürichis, 6.-8. veebruaril Prantsusmaal Bordeaux`s ning 28.veebruar kuni 1. märts Rootsis Göteborgis.

Koolisõitjate lääne liiga jaoks on MK samuti vaid sisehooaja võistlussari. Alguse saab see sel nädalavahetusel, kui laupäeval peetakse traditsioonilises võistluspaigas Odenses (Taani) Grand Prix ning pühapäeval GP vabakava. Mullu oli Taani etapil koos üsnagi muljetavaldav seltskond, kelle seas tegi kodupubliku rõõmuks parima etteaste ning pälvis kõrge skooriga 80,575 % esikoha Anna Kasprzak Donnperignonil. Täna me taanlannat nimekirjast ei leia, küll aga läheb esikoha peale rebimiseks kindlasti Edward Gali ja Undercoveri ning Adelinde Cornelisseni ja Parzivali vahel. Kohal on ka näiteks Isabell Werth, kes Don Johnsonil ilmselt etapivõidule ei pretendeeri, kuid elame näeme.

Hooaja esimene pool ehk 2014. a lõpp on koolisõitjatele vägagi tihe. Taanist liigutakse edasi mullusesse finaalipaika Lyoni (29.10-02.11), järgnevad Stuttgart (19-23.11) ja Stockholm (28-30.11) ning aasta lõpetab traditsiooniliselt London Olympia, mis leiab aset 16-22. detsembril. Just seal muide purustasid mullu Charlotte Dujardin ja Valegro Edward Gali ja Totilase poolt püstitatud vabakava maailmarekordi. Uuel aastal jääb sõita neli etappi, milleks on Amsterdam (30.01-01.02), Neumünster (12-15.02), Göteborg (26.02-01.03) ja ’s-Hertogenbosch (12-15.03).

Nii kooli- kui takistussõitjad peavad sedapuhku finaaliks tavapärasest Euroopast väga kaugele sõitma, kuna see leiab tänavu aset 15.-19. aprillini Las Vegases. Takistussõidus kaitsevad tiitlit Daniel Deusser ja Cornet D’Amour, koolisõidus Charlotte Dujardin ja Valegro.

Lähemat infot sarja kohta leiate siit: http://fei.org/fei/events/world-cups

Lääne-Euroopa takistussõiduliigast pääseb Las Vegases toimuvasse finaali 18 paremat.