Sel nädalavahetusel peetakse Euroopas alanud aasta esimese suur takistussõiduvõistlus

Kuigi aastavahetus ja jõulud on tavapäraselt rahulik puhkuste aeg, siis seda ei saa öelda takistussõitjate kohta, kelle aasta esimesed võistlused peeti juba aasta esimestel päevadel Kataris ja Suurbritannias, selle nädalavahetuse suursündmuseks on Šveitsis Baselis peetav CSI5* tasemega turniir.

Euroopa takistussõiduaasta algas Suurbritannias Liverpoolis, kus peetud CSI4* tasemega võistluse 160cm kõrguste takistustega kahevoorulise Grand Prix võitis iirlane Billy Twomey hobusega Diaghilev. Iirlastele järgnesid Briti legend John Whitaker hobusega Ornellaia ja rootslane Peder Fredricson hobusega H&M All In. Kõik Liverpooli tulemused leiate huvi korral aadressilt http://results.scgvisual.com/2016/liverpool/

Liverpooli Grand Prix kaks esimest võistlevad aga juba eilsest Šveitsis Baselis, kus eileõhtuse suurima sõidu takistuste kõrguseks oli 150cm ja selle võitis prantslane Kevin Staut hobusega Elky van het Indihof HDC. Tänase õhtu peasündmuseks Baselis on Kuldse Trummi auhinnale peetav Baseli maakonna sisemeistrivõistlus kõrgusel 155cm. Kuldset Trummi mängitakse välja viiendat aastat ja traditsioon on tekkinud Baselile omasest karnevalist ja sellel kasutatavast trummist. Esimesel, 2012.a., võitis trummi rootslane Henrik von Eckermann, seejärel prantslane Patrice Delaveau ning kahel viimasel aastal prantsuskeelne belglane Gregory Wathelet. Suur Kuldne Trumm säilib korraldajate käes ning sellele graveeritakse jooksvalt võitjate nimed, võitja ise saab trummi väikese koopia.

Baseli võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.csi-basel.ch/