Selgus Euroopa Meister kolmevõistluses

Neljapäevast pühapäevani Saksamaal Luhmühleni võimsas ratsakompleksis peetud kolmevõistluse Euroopa Meistrivõistlused lõppesid oodatud tulemusega – meistriks krooniti kodupubliku ees Michael Jung hobusel La Biosthetique-Sam FBW, meeskondlik kuld läks Saksamaale.

Pärast koolisõitu asus võistlust juhtima sakslanna Ingrid Klimke hobusel FRH Butts Abraxxas, Jung jäi temast 3,3 miinuspunkti kaugusele teisele kohale. Kolmandana läksid krossile vastu Frank Ostholt ja Little Paint (GER). Esiviisikus oli sakslaste kõrval ainuke nn võõramaalane Suurbritannia esindaja Laura Collett hobusel Rayef, kes jagas neljandat-viiendat kohta.

Ingrid Klimke. Foto: TGL / www.foto-ix.de

Krossi suutsid 69 seast nulliga läbida kaheksa võistluspaari, nende hulgas nii Jung kui Klimke. Võistluse pidid selles etapis katkestama 13 paari, sealhulgas augusti alguse

seisuga FEI edetabeli liider Mary King, kes oli pärast koolisõitu kümnendal positsioonil. Takistussõidule mindi vastu üsnagi väikeste punktivahedega, liidrina Klimke, teisena Jung ja kolmandana rootslanna Sara Algotsson-Ostholt hobusel Wega. Neljandal, viiendal ja seitsmendal positisoonil seisid samuti sakslased, seega oli nende tiimivõit juba vägagi käeulatuses.

Michael Jung hobusel La Biosthetique-Sam FBW. Foto: Kit Houghton / FEI

Takistussõidus oli aga Klimkel must päev ning kokku korjati juurde 24 miinupunkti. Selle tulemusega langeti lõppkokkuvõttes ühetestkümnendaks, mis oli kahtlemata pettumus. Jung ei eksinud aga siingi, puhta sõidu juures lõpetas ta võistluse võitjana, tulemusega 33,3 miinuspunkti. Teiseks tõusis pärast krossi neljandal positsioonil olnud sakslanna Sandra Auffarth hobusel Opgun Louvo, kes samuti takistussõidu vigadeta lõpetas. Pronksmedali pälvis krossilt kuus miinuspunkti kogunud Frank Ostholt hobusel Little Paint.

Frank Ostholt hobusel Little Paint. Foto: TGL / www.foto-ix.de

Sakslaste kolmikvõit tagas mõistagi võimsalt ka meeskondliku esikoha tulemusega 124,30 mp, hõbedale jõudis Prantsusmaa (151,10mp) ja pronksile valusa 3,5 punkti võrra nõrgemana Suurbritannia (154,60mp).

Võistluse lõpetasid 51 võistluspaari, meile nö. lähim sportlane leedukas Aistis Vitkauskas hobusel hobusel AK’s Galopper jõudis 49ndale positisoonile.

Aistis Vitkauskas hobusel hobusel AK’s Galopper. Foto: TGL / www.foto-ix.de

Võistluse kodulehekülg: http://www.luhmuehlen.de/