Selgusid 2021. a parimad ratsasportlased

Paul Argus ja Renessin. Foto: Susanna Liis Ole

2021. aastal tehtud startide arv ei jäänud enam väga palju alla pandeemia eelsele ajale ja sportlastel oli rohkelt võimalusi võistelda nii kodu- kui ka välismaal. Aasta parimad sportlased selgusid edetabelite alusel ning auhinnad eduka hooaja eest saavad takistussõidus Paul Argus ja koolisõidus Dina Ellermann. Parim hobune on Donna Anna.

Pidulik auhindade üleandmine on planeeritud 2022. a kevadesse, mil toimub Eesti Ratsaspordi Liidu 100. aastapäeva pidulik gala.

Parima takistussõitja tiitli sai Paul Argus, kes domineeris edetabelit ka kahel eelneval aastal. Takistussõidu noorte klassis oli parim Euroopas treeniv ja võistlev Margareth Eikner. Juuniorites tõusis säravalt esile Mia-Marleen Lanno, poniklassis saab auhinna Kätrin Kristelle Nõmm ja lasteklassis teist aastat järjest Elisabeth Ervald.

Koolisõit sai tänavu ülisuure tähelepanu osaliseks tänu Dina Ellermanni olümpiadebüüdile, kes saab oma auhinnariiulile lisada nüüd ka 2021. a parima koolisõitja meene. Ratsaliit tunnustab parima hobuse tiitliga ka Dina võistluspartnerit Donna Annat. Noorte klassi edetabelis sai esikoha Rose Marie Skjoldby ja juuniorites Emma Tuvi. Poniklassi parima sportlase tiitli saavutas Lisette Kivro ja lasteklassis sarnaselt kahele eelmisele aastale Maria Mägi.

Parimaks sportlaseks kolmevõistluses tituleeriti Erkki Hõim. U25 kolmevõistluses oli jälle parim Maris Kangur, juuniorites Elina Ilusk ja poniklassis taas Emma-Elisa Randväli.

Parim sportlane kestvusratsutamises on Brenda Prants. Noorte klassis tuli edetabeli esimeseks Greta Frosch, juuniorites Katriin Kalle ja poniklassis Agnes Annimäe.

Rakendispordis viib nii parim ühehobuse rakendi kui parima üheponirakendi kutsari meene koju Riina Rõa, kelle gruum Age Põldaru sai ka 2021. a parimaks gruumiks.

Takistussõidus saavutas parima amatöörsportlase tiitli Liisi Põldots. Harrastusspordi parimaks takistussõitjaks tuli Riho Viik. Koolisõidus on parim harrastaja Jelena Kazakova, kolmevõistluses Aive Mihkelson ja kestvusratsutamises Kelly Uluots.

Parimate klubide edetabelis tõukas Tondi RSK pikki aastaid takistussõitu valitsenud RK Ruila Talli troonilt. Tondi saab kokku lausa kolm auhinda, sest klubi on parim ka koolisõidus ja kolmevõistluses. Kestvusratsutamises ja rakendispordis antakse meened klubidele RK El Awrah ET ja Vändra RSK.