Selgusid Balti Koolisõidu Liiga parimad

Nädalavahetusel jõudis Läti etapiga lõpule Balti Koolisõidu Liiga, kus selgusid parimad riigid ja sportlased. Riikide arvestuses saavutas üldvõidu Läti, mitmed klasside võidud tulid Eestile, nagu ka Läti etapi võit.

Läti etapi seenioride klassis olid kokkuvõtvalt teine ja kolmas Sandra Sysojeva järel Grete Hussar Rohan Warrioril ning Getter Kangur Ashwanil. Esimese kolme koha punktid olid vastavalt 143,120, 135,192 ja 134,530.

Noorte ratsanike seas saavutasid Stella-Marii Tamme ja Calendula (128,505) ning Kätlin Nõgu ja Staccato G (61,459) samuti teise ja kolmanda koha Läti paari Aiga Silavnieve ja Diona Haleja (129,211) järel.

Juuniorite klassis oli võidukas Helena Kaal ja Cassanderil (137,984), teine koht läks Stella-Marii Tammele ja Calendulale (136,816). Kaal ja Cassander said võidu ka Laste klassis (139,888) ning kolmas koht läks siin Carinee Ainolale ponil Rant (138,222).

Harrastajate arvestuses sai Läti etapil kokkuvõttes 7. koha Liis Liblikmaa hobusel Chocolate (128,500).

Lisaks võisteldi veel avatud klassides, kus L klassi võitis Miriam Tamm hobusel Sir Forsythe CL (134,931). M klassi meie parimatena lõpetasid Tiina Kuusmann ja Rimbaud 131,612 protsendipunktiga neljandana.

Üldarvestuses võit tänavu Lätile

Läti etapil jagati välja karikad ka liiga võitjatele. Meeskondade arvestuses liideti kokku kõigi kolme etapi tulemused. Eesti võitis küll üldarvestuses Läti etapi, aga kuna Leedu etapi ajal toimus Ruilas CDI, siis eestlasi ei olnud seal piisavalt, et 5 tulemust liiga klassides kokku saada. Nii loovutatigi võit tänavu Lätile. Kohapeal oli tiimide arvestuses väike arvutusapsakas, millele siiski jälile saadi kui autasustamine juba läbi oli. Korraldajad vabandavad siinkohal kõigi asjaosaliste ees! Võistkondade järjestus peale kolme toimunud etappi oli seega järgmine: esikoha sai Läti, teise koha Leedu ja kolmanda Eesti.

Seeniortes võitis Sandra Sysojeva Leedust (286,590), teise koha sai lätlanna Agnese Kukaine (270,870) ning meie parimana oli kolmas Grete Hussar (269,302). Ka Noorte arvestuses lõpetas eestlastest parimana Stella-Marii Tamme kolmandana (255,205), võidu sai siin Laura Ivanova Lätist (265,013). Juuniorite arvestuses võitis Leedu noormees Kasparas Kaminskas (271,437) Tamme ees (270,696), kolmandal kohal oli Helena Kaal (269,882). Kaal tõi koju Laste klassi võidukarika (275,721), kolmandale kohale tuli Carinee Ainola (272,777). Harrastajates oli parima eestlasena neljas Liis Liblikmaa (259,790).

L klassi üldvõidu sai Miriam Tamm (199,072) Tiiina Kuusmanni ees (134,839). M klassis lõpetas parimana Heli Hussar seitsmendal kohal (247,565). GP-s võitis Dina Ellermann 132,585 protsendipunktiga.