Selgusid Eesti esimese hobihobuste suurvõistluse parimad

Hobihobuste võistluse parimad oma ratsudega /Foto: Mia Vahimets

Juurimaa talli eestvedamisel korraldati Tallinn International Horse Show’l Eesti esimene suurvõistlus hobihobustele. Osavõtt oli meeletu: nelja vanuseklassi peale kokku oli võistlejaid registreerunud lausa 65.

7.-9. aastaste vanuseklassis jäid esikohta jagama kolm sportlast: Annabel Aruksaar, Marii Parve ja Jasmin Rosa Marie Lindberg.

10.-13. aastaste vanuseklass tuli läbi viia lausa kahes grupis, sest võistlejaid oli kokku 40. Kõige kõrgemale suutis hüpata Laurel Kesk.

14.-17. aastaste seas olid võrdselt parimad Elisabet Põrk ja Carol Sanderkoff ning GP taseme ehk 17 ja rohkem vanuseklassi võitis Nele Noor.

Suurest osavõtjate arvust oli meeldivalt üllatunud ka võistluse korraldaja Kristiina Raudnagel. “Idee sai alguse, kui käisime oma talli rahvaga eelmisel aastal sellist show’d Soomes vaatamas. Nüüd aastaga on just 10.-13. aastaste laste seas hobi väga populaarseks saanud ja neile väga meeldib see. Seega mõtlesimegi, et miks mitte midagi sarnast siin teha,” sõnas Kristiina.

Järgmist suurt võistlust võib oodata juba jõulude ajal ning Kristiina julgustab ka teisi klubisid ja ratsakoole kepphobuste vahelisi mõõduvõtmisi korraldama: “See siin Horse Show’l oli pigem showprogrammina mõeldud kõrgushüppe võistlus, kuid teha saab kõike: skeemidest parkuurideni välja. Misiganes paneb lapsed liikuma ja toob hobustele lähemale – tehke ära!”