Selgusid Göteborgi sõitvad Kesk-Euroopa koolisõitjad, Rapcewiczile kollane kaart

Lõppenud nädalavahetusel peeti Ukrainas Zhaskovis koolisõidu Maailmakarika Kesk-Euroopa liiga finaal, mille alusel otsustati vähem kui kuu aja pärast Göteborgis toimuvasse suurde finaali pääsejad. Finaali käigus sai kollase kaardi Poola koolisõita Michal Rapcewicz, kes ühtlasi diskvalifitseeriti vabakavast.

Kuna FEI lehekülg on endiselt suutmatu ajakohast informatsiooni jagama, tuleb Hobumaailma toimetusel ise teha (loodetavasti õiged) järeldused reeglite ja finaali tulemuste põhjal. Kuna koolisõidu Maailmakarika reeglite kohaselt pääseb meie liigast edasi kaks sportlast ning seda kõigest liiga enda finaali vabakava tulemuste põhjal, siis peaksime aprillis Göteborgis nägema selliseid Kesk-Euroopa koolisõitjaid nagu Inna Logutenkova (UKR) ja Tatiana Dorofeeva (RUS), kes olid küri kaks esimest tulemustega vastavalt 71.750 % ja 70.600 %. Loomulikult ei ole meile veel teada, kas mõlemad sinna ka tõesti sõita on otsustanud.

Kesk-Euroopa liigas peeti kokku kaheksa etappi, ratsanikel oli lubatud koguda punkte ka osadelt lääne liiga etappidelt. Pisut ebatavaliselt otsustab meie liigas suurde finaali pääsu liiga enda finaal, kuhu pääseb etappidelt kogutud punktide alusel kümme paremat. Finaalis algab kõik nullist. Kuigi Zhaskovisse kvalifitseerus ka Grete Barake, otsustas ta pikka reisi mitte ette võtta.

"Mu hobused oleksid pidanud läbima nädala jooksul edasi-tagasi sõites üle 4000 km. Ukraina piir pidi olema keeruline ja ainuke piiripunkt, kust hobustega üle saab Saksa poolt tulles, asub lõuna Poolas, mis oleks teinud veel sadu lisakilomeetreid. Lisaks oli veel küsimus, millega hobuseid koige paremini sinna transportida. Väga suur takistus oli ka ilm, Ukrainas oli meeletu lumi. Selle tõttu jätsid nii mõnedki võistlejad minemata. Kahju, et finaal toimus nii kaugel. Varssavis oleksin kindlasti osalenud," nentis Grete.

Zhaskovis ei olnud tõesti osalejaid väga palju – Grand Prix tasemel võistles 5 paari. GP-s kõigest 61,809 % kogunud Poola koolisõita Michal Rapcewicz, kes muide oli mullu üks suurde finaali pääsenutest, diskvalifitseeriti küris, kuna tema hobuse Randoni külgedelt avastati verd. Rapcewicz lubas otsuse edasi kaevata, kuna ütles, et verd ei leitud mitte kannustelt ega sealt, kus ratsaniku sääred tavaliselt on, vaid tagantpoolt, valtrapi serva juurest. "Hobune on hiljuti pügatud ning polnud veel tervenenud seeninfektsioonist," ütles ta portaalile Eurodressage.

Rapcewicz oli aastaid Poola üks edukamaid GP sõitjaid, kes osales ka Pekingi OMil ja 2010. aasta WEG-il Kentuckys. Viimastel aastatel aga on tema skoorid olnud üsna madalad ning Randon näeb areenil välja võrdlemisi konfliktne ja õnnetu.

Pilti sellest, kus veri asus, võite vaadata siit: http://www.eurodressage.com/equestrian/content/13-zhashkov-spurmark-0-4054