Seljametsa Karikal anti koos Pärnumaa Meistrivõistlustega üle kahesaja stardi

Möödunud pühapäeval peeti Pärnumaal Paikuse vallas Eesti Ratsaspordi Liidu kalenderplaani mitte kuulunud takistussõiduvõistlust Seljametsa Karikas, mille raames selgitati ühtlasi Pärnumaa meistrid erinevates vanuseklassides. Võistlus kujunes väga populaarseks – päevaga anti üle 220 stardi.

Kõrgeimaks võistlusklassiks oli parkuur 120 cm takistustega, kus ühtlasi selgus Pärnumaa täiskasvanute meister. Nii kohaliku tiitli kui alavõidu saavutas Audru valla mees Andres Udeküll (KRT) hobusel Calcyl. Sõidu arvestuses järgnesid tänavu ka vabariikliku tiitli võitnud Udeküllile Heiki Vatsel (KRT) ja CF Cindy ning Grete-Britt Kuusik (Pärnumaa) ja Bridney, Pärnumaa medalite arvestuses Annika Veerpalu (Pärnumaa) ja Basilio ning Kuusik ja Bridney. Just viimane paar võitis kuldmedali Pärnumaa noorte arvestuses olles 110 cm kõrguste takistustega sõidu avatud arvestuse teised. 110 cm võitis Tallinna Ratsaspordikooli sportlane Celin Lannusalu hobusel Cash Free, kolmas oli Anna-Mai Märtson (Ruila Tall) hobusel Sir Popey.

Kolm erinevat arvestusklassi oli 100 cm parkuuris. 4.-5.a. ning esimest hooaega võistlevate hobuste parim paar oli Ivo Ots (Pärnumaa) ja Amante, kellele järgnesid Udeküll ja Carrybella ning Veerpalu ja Tenor. Sama kõrguse avatud klassi esikolmiku moodustasid Margareth Eikner (Tallinna Ratsaspordikool) ja Claudia-Cardinale, Kaia-Loviisa Kink (Tondi) ja Toonik ning Ragne Liigia Hiir (Tallinna Ratsaspordikool) ja Pont Aleksandre. Samal kõrgusel tuli Pärnumaa juuniorite meistriks Andreas Lootus (ESHKS) hobusel Mr. Blue.

Arvestatav hulk starte anti ka hommikuses 80 cm parkuuris, kus arvestust peeti suisa neljas erinevas klassis. Poniklassi parimad olid Kaia-Loviisa Kink ja Toonik, Laura-Lota Mölder (Tondi) ja Wonderful Surprise ning Mariann-Krõõt Mätas (Vändra) ja Hidalgo, kes võitis kuldmedali Pärnumaa poniklassis. Sama kõrguse avatud arvestuse võitsid kahes arvestuses osalenud Kink ja Toonik, teisena lõpetasid Hiir ja Pont Aleksandre, kolmandana Mälder ja Wonderful Surprise. Harrastajate parim oli Maarja-Liisa Nõnn (Audruranna) hobusel Hippos, kellele järgnesid Merlin Erm (Vändra) ja Crosser ning Merilin Pullerits ja Miss Mistique.