Septembri esimesel nädalavahetusel olid takistussõitjad võistlustules kahel Pärnumaa võistlusel

Massu sügise põhisõidu parimad – Anette Leppik ja Samurai’s Miracle. Foto: Kristhel Vaht

4. septembril toimusid võistlused Massu Mõisa Tallides, kus viidi läbi Massu Sügise nime kandev võistlus ning ühtlasi ka EHS sarja IV etapp. Võistluse raames toimus neli parkuuri – põhiparkuuriks seati üles 125/130 cm handicap.

Massu võistluspäeva alustati 80 cm puhtus-kiirus parkuuriga, mille raames koguti ka EHS sarja punkte. Viiekümne kolme osaleja seast tegid võidu väärilise soorituse Emili Niklus (Valgeranna RSK) ja Donna. 90 cm parkuuris hüpati samuti puhtusele-kiirusele ja koguti ka EHS sarja punkte. Sõidu võidu noppisid Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro. Puhtusele-kiirusele hüpati ka 100 cm parkuuris ja jällegi koguti ka EHS sarja punkte (3.klass), võistlustules oli nelikümmend viis paari. Kiire sõiduga viisid esikoha koju Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo.

Tõusva raskuse ja jokkeriga 115 cm sõidus jagus põnevust veel viimase sõitjani. Võistlustules oli kakskümmend kuus paari, maksimumpunktidega lõpetas neist koguni 9. Kiireima ajaga olid võidukad Romi Emily Roomet (SA Tallinna RK) ja Aztec De Koekenhuyze, teise tulemuse said kirja eelmise sõidu võitad Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo, kolmandal kohal lõpetasid Maris Suuster (MTÜ Hiiumaa RSK) ja Quansar Z.

Ümberhüpetega põhisõiduks seati üles 125/130 cm handicap rada, kus võitu oli püüdmas üksteist osalejat. Kuna vigadeta sooritusi oli vaid üks, jäid ümberhüpped sel korral ära ja võidu olid endale kindlustanud Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samurai’s Miracle. Teise ja kolmanda koha noppis Ebbe Liisa Sõnajalg (RSK KRT) ratsudega Ilord ja Egortip.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/43191

5. septembril toimus Maria Talus Sügisene takistussõiduvõistlus. Võistluse raames toimus neli parkuuri – põhisõiduks oli 120 cm kahefaasiline rada.

Maria Talus olid esimesena stardis 80 cm parkuuri osalejad, sõidus astus üles 18 paari. Parima tulemusega lõpetasid Caroly Viikmaa (Valgeranna RSK) ja Wilhelmina. 90 cm rajal hüpati puhtusele-kiirusele, parimad olid kahekümne üheksa osaleja seast Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Haribo. Keidi Kask (Vändra RSK) ja Quick Victory võitsid 100 cm tõusva raskuse ja jokkeriga sõidu.

110 cm parkuuris olid võidukad Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo, teise tulemuse said kirja Riin Tammet (Märjamaa SK) ja Edwina, kolmandad olid Mariah Orover (Pärnumaa RSK) ja Caretina.

Maria Talu võistluse põhisõiduks oli kahefaasiline 120 cm parkuur, kus osales kakskümmend neli paari. Esikoha väärilise esituse tegid Janely Saar (Valgeranna RSK) ja Ilsonne V Bareelhof, teise tulemuse said kirja Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex, kolmandale kohale platseerusid ka eelmises sõidus kolmandad olnud Mariah Orover (Pärnumaa RSK) ja Caretina.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/9925/TS_Maria_05.09.2021.pdf?1630929700