Septembri viimasel nädalavahetusel võisteldi Ihastes ja Valgerannas

Valgeranna võistluse põhisõidu võitjad – Maria Espenberg ja Rolex. Foto: Laura Pedjak

25. septembril viidi Ihastes läbi kaks kahevõistluse klassi, selgusid ka Tartu kahevõistluse sisemeistrid. Võistluspäeva jooksul tehti 23 starti.

Esimeses võistlusklassis, kus sõita tuli skeemi ABC2 ja hüpata 80 cm parkuuri osales viisteist paari. Tihedas konkurentsis selgitati ka sisemeistrid lasteklassis. Esikoha ja ühtlasi ka meistritiitli teenisid Anete Mirell Lauri (Tartu Kalevi RK) ja Iomara, paar lõpetas parkuuri vigadeta ja tulemuseks jäi koolisõidus välja sõidetud tulemus 30,6kp. Teise tulemuse sõidu ja SMV arvestuses said kirja Martha Jušin (Tartu Ratsakool) ja Mon Lady, paari tulemuseks jäi samuti koolisõidus välja sõidetud tulemus – 32,0kp. Kolmanda koha sõidu arvestuses said Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK) ja Olivier. Pronksile SMV arvestuses tulid Marilen Anijärv (Tartu Kalevi RK) ja Vella – tulemuseks 38,1kp.

Teises võistlusklassis tuli sõita skeemi A2 ja hüpata rada kõrgusega 90 cm. Sõidu raames selgusid ka harrastajate Tartu SMV parimad kahevõistluses. Sõidu võitsid Rebeka Luhaste (ESHKS) ja Querido Mio, paari tulemuseks jäi koolisõidus kogutud 29,9kp. Meistritiitli noppisid sõidu arvestuses kolmandal kohal olnud Emily Talvik (Nõo RK) ja Grenardi, tulemuseks 37,1kp. Sõidu arvestuses olid teisel kohal Lisette Jonuks (Nõo RK) ja Lasdon. SMV arvestuses teise tulemuse sõitsid Anna Talas (Tartu Kalevi RK) ja Milord tulemusega 37,6kp, pronksile tulid Anne Tipp (Liivimaa RK) ja Horacy 38,9kp-ga.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/10064/Tu_2V_Ihaste.pdf?1632592918

Valgeranna võistlusel 26. septembril toimus viis parkuuri, ühtlasi selgusid ka EHS karikasarja parimad. Põhisõiduks oli rajameister üles seadnud 115 cm parkuuri.

Esimesena astusid võistlustulle 70 cm parkuuri sõitjad. Parima tulemusega lõpetasid Merlin Erm (Vändra RSK) ja Ravioola.

80 cm parkuuris noppisid võidu Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja A.Rosita. 90 cm parkuuri võidu viisid koju Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro. Jokkeriga tõusva raskusega 105 cm parkuuris olid võidukad Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella. Eelnevalt mainitud kolme parkuuri raames koguti ka EHS sarja punkte.

Põhisõiduks seati üles 115 cm kahefaasiline rada, kus oli mõõtu võtmas kolmteist osalejat. Võidu väärilise esituse tegid Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex, teise tulemuse said kirja Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Isabel De Wiqui. Kolmandale kohale platseerusid Kertu Vellemäe (Viljandimaa RSK) ja Grand Legend.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/43680