Septembris selgusid Läänemaa meistrid ja Tartu poniklassi meistrid takistussõidus

Tartu Ratsakooli võistluse parimate karikad. Foto: Egle Kalev

18. septembril selgusid Läänemaa MV parimad takistussõidus. Võistluse jooksul viidi läbi 3 parkuuri, kus mõõtu võeti kokku kuues arvestuses.

75 cm avatud klassi puhtusele-kiirusele võitsid Kristiina Järvik (Niitvälja RSK) ja Derryclavin Harry. Samal kõrgusel toimus ka teine arvestus – Läänemaa MV: poniratsanikud ja võistlejad, kes pole ERL võistlustel hüpanud 80 cm või kõrgemat parkuuri käesoleval või 2020 aastal. MV arvestuses olid parimad Aune Sullakatko (Läänemaa RSK) ja Kamiel DV.

90 cm parkuuris selgusid parimad samuti kahes arvestuses – avatud arvestuse parimad olid Minna Veedler (ESHKS) ja C-And-B. Läänemaa Meistrivõistluste arvestuses viisid võidu koju Kristiina Järvik (Niitvälja RSK) ja Derrycalvin Harry.

Viimase parkuurina toimus 105/115 cm handicap, kus samuti selgusid parimad nii avatud kui ka MV arvestuses. Avatud arvestuse parimad olid Grete Laasnurm (RSK KRT) ja Thunderbird. Läänemaa MV meistritiitli noppisid Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/10046/TS_Vilkla_18.09.21.pdf?1632046703

19.septembril toimusid takistussõiduvõistlused Tartu Ratsakoolis, kus selgitati ka Tartu meistrid poniklassis. Võistluse jooksul viidi läbi kuus parkuuri.

Võistluspäeva alustati 60-70 puhtus-kiirus parkuuriga, kus olid võidukad Sofi Kurvits (Tartu Ratsakool) ja Anella. 80 cm puhtus-kiirus parkuuris viisid võidu koju Viivika Virga (Tartu Ratsakool) ja Fairy-Tale.

80 cm kahefaasilises parkuuris selgusid Tartumaa parimad poniratsanikud takistussõidus – meistritiitlit oli püüdmas 10 paari. Parima sooritusega ja teenisid sellega ühtlasi ka meistritiitli Eliise Kaseväli (Tartu Ratsakool) ja Mon Alisa. Teise koha teenisid Martha Jušin (Tartu Ratsakool) ja Mon Lady, kolmandad olid Marie Irene Kanarik (Tartumaa RSK) ja Rapuntsel II.

Eliise Kaseväli ja Mon Alisa. Foto: Egle Kalev

90 cm puhtus-kiirus parkuuris sõitsid end esikohale Lili-Mai Tipp (Tartu Kalevi RK) ja Horacy. 100 cm sõidus olid parimad Kerli Jürimäe (Liivimaa RK) ja Vergi. Viimases parkuuris kõrgusel 110 cm osales vaid üks paar – Marta Liisa Puistaja (Nõo RK) ja Silver Northstar.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/10056/TS_Tartu_19.09.21.pdf?1632203128